N, 30.11.2023

Puhkusereisijate plaanid röövivad tasulise koroonatesti aega

Brita-Maria Alas
Facebook
Comments 6
Tasuliste koroonatestide arv on viimastel nädalatel Viljandi haiglas kasvanud kuus korda. Fotol on Viljandi haigla labor, kus koroonaproove analüüsitakse.
Tasuliste koroonatestide arv on viimastel nädalatel Viljandi haiglas kasvanud kuus korda. Fotol on Viljandi haigla labor, kus koroonaproove analüüsitakse. Foto: Marko Saarm

Kui tasuta koroonatestile saab end saatekirjaga juba järgmiseks päevaks registreerida, siis tasulisele koroonatestimisele on aega keerulisem saada. Kuigi tasulise testimise võimekust on tõstetud, on hüppeliselt tõusnud ka puhkusereisidele minejate arv, kes kõik soovivad testima jõuda.

Postimehe poole pöördus lugeja, kes ei mõista, miks vabade aegade olemasolul ei võimaldata nii tasulise kui ka tasuta testi soovijatele seda võrdselt. Kui kogu nädalavahetus paistis registreerimissüsteemis roheline, siis seda vaid saatekirjaga inimestele ja oma töökollektiiviga oleks lugeja tasulisele testimisele pääsenud alles järgmisel nädalal. 

«Avaliku testimise punktidesse saadetakse testima eelkõige sümptomaatilisi või haiguskahtlusega inimesi ning me peame tagama, et need inimesed saaksid kiiresti testima,» sõnas Synlab Eesti teenusejuht Karin Kallikorm. «Avaliku testimise punktides on positiivsete prooviandjate osakaal juba ligi 30 protsenti. Oluline on hoida eraldatust sümptomaatiliste testijate ja reisile minejate vahel, seetõttu on loodud eraldi tasulise testimise punktid,» selgitas ta.

Viimastel nädalatel on puhkusereisidele minejate arv hüppeliselt kasvanud ja ajad saavad kiiremini ka täis, samuti ei anna mõned soovijad end näole. Statistikast selgus, et umbes 10 protsenti registreerunutest ei ilmu testimisele kohale. «Palusime inimestel endast märku anda, kui nad otsustavad loobuda testist. See võimaldab meil anda aegu ootel olevatele inimestele,» kommenteeris Kallikorm.

«Meie kutsume üles inimesi vähemalt märtsikuus mitte reisima. Pingutame kõik vähemalt üks kuu ja loodame väga, et saame viiruse leviku kontrolli alla,» lisas ta.

Facebook
Comments 6

Märksõnad

Tagasi üles