Vaxzevria (AstraZeneca) vaktsiinil on leitud üliharuldane kõrvaltoime, mis avaldub eelkõige alla 55-aastastel VIPIT-nimelise sündroomina. Seepärast on paljud riigid pidanud vajalikuks, vähemalt ajutiselt, seada vaktsiinile alumine vanusepiirang. See on vajalik, et arstid jõuaksid vajaliku teabe ja ravijuhised läbi töötada. Arvestades seda, et eakaid tuleb vaktsineerida eelisjärjekorras, on vanusepiiri seadmine õigustatud. Mis saab aga siis, kui vaktsiinidoose jääb üle?
Alla 30-aastastel on riski ja kasu suhe Vaxzevria (AstraZeneca) puhul mitte sugugi nii ilmselge, kui vaadata suremust. Kuna Pfizeri ning Moderna vaktsiinil pole haruldasi kõrvalnähte leitud, siis võiks kasutada neid vaktsiine just noorematel. Sellest hoolimata sooviksid paljud noored vaktsineerida end Vaxzevria (AstraZeneca) vaktsiiniga järgmistel kaalutlustel:
1. Nad suudavad aduda, et tõenäosus saada tromb peale Vaxzevria (AstraZeneca) vaktsiini on ainult veidi suurem, kui saada aasta jooksul välgutabamus. Nad mõistavad, et kui sümptomitele tähelepanu pöörata, siis saab ruttu vajalikku ravi.
2. mRNA-põhised vaktsiinid on kallimad ja nende doose on vähem saada.
3. Nad soovivad aidata ühiskonda kiiremini normaalsesse olukorda tagasi. Kuigi vaktsiin ei väldi nakatumist ja vaktsineeritu võib olla ka nakkusallikaks, eritab ta viirust siiski vähem. See vähendab nakatumiskordajat ja pandeemia sumbub, kui ei unustata rakendada ka teisi meetmeid.
4. Kuigi suremuse risk koroonaviiruse tagajärjel on noortel pea olematu, ei ole võimatu saada siiski mitmeid nädalaid kestev haigus ning kuid kestev järelkannatus. Ka maitsemeele kadu mitmeks kuuks võib elukvaliteeti halvendada tunduvalt.