P, 25.09.2022

Kõiki riskirühma kuuluvaid inimesi oodatakse vaktsineerima

PM Tervis
Kõiki riskirühma kuuluvaid inimesi oodatakse vaktsineerima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
TÜ Kliinikumis toimunud koroona vaktsineerimine.
TÜ Kliinikumis toimunud koroona vaktsineerimine. Foto: Kristjan Teedema / Postimees

Tänasest oodatakse Covid-19 vastu vaktsineerima kõiki riskirühma kuuluvaid inimesi vanusest sõltumata ning kõiki, kes on vanemad kui 65-aastased või kes sel aastal veel 65-aastaseks saavad, sõltumata riskirühma kuulumisest.

Riskirühma kuulumise kohta saab infot oma perearstilt või patsiendiportaali avalehelt aadressil digilugu.ee jaotuses Minu andmed. Samuti annab riskirühma kuulumise kohta infot perearst.

Vaktsineerimiseks saab aja broneerida nii oma perearsti juures telefoni teel kui ka digiregistratuuris, kuhu lisavad vastavalt vaktsiinitarnetele aegu kõik haiglad ning 107 perearsti.

Haigekassa koostas riskirühma kuuluvate inimeste nimekirjad jaanuari alguse seisuga ning nendele inimestele on digiregistratuuri vaktsineerimisaja broneerimisvõimalus avatud. Ajad lisatakse digiregistratuuri vastavalt sellele, kuidas vaktsiini riiki jõuab.

Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv ütles, et kuna vanemaealiste hõlmatus on jõudnud mitmes maakonnas ligikaudu 70 protsendi tasemele ning perearstid on suure osa oma nimistu vanemaealistest jõudnud vaktsineerimisele kutsuda, on aeg avada vaktsineerimisvõimalused järgmistele riski- ja vanuserühmadele.

«Oleme veel aprillis siiski olukorras, kus vaktsiini saabub riiki endiselt jaokaupa ning kui teie perearstil pole kohe aega pakkuda, saab ta teid enda juures ootenimekirja lisada. Kui digiregistratuuris pole kohe aega, tuleks jälgida nii kohalikku kui üleriigilist meediat ja haiglate sotsiaalmeediakanaleid, mille kaudu haiglad vaktsineerimisaegadest märku annavad,» lisas Parv.

«Rõõm on näha, et perearstid on riskirühmade vaktsineerimisega lõpusirgel. Vaktsineerimise tempot on kujundanud vaktsiinide kogused, mida on võimalik perearstikeskusele tellida,» selgitas perearstide seltsi juht dr Le Vallikivi.

«Kuna patsientide andmetes võib olla muudatusi, siis kutsume kõiki üle 70 aasta vanuseid patsiente ka ise endast perearstikeskusele märku andma. Ühtlasi loodame, et need inimesed, kes on vaktsineerimisest varem keeldunud ja nüüd ümber mõelnud, samuti oma perearstikeskusega ühendust võtavad,» ütles dr Vallikivi.

Kuna meile on kõige enam saabunud Pfizer/BioNTech Covid-19 vastast vaktsiini, siis peaasjalikult seda pakutakse, mõnes piirkonnas on kasutusel Moderna vaktsiin. AstraZeneca vaktsiini on viimastel nädalatel Eestisse saabunud vähem ning sellest kaetakse peaasjalikult teise doosiga vaktsineerimisi.

Eestis on tööle hakanud ka digiregistratuuris vaktsineerimisaja broneerimise toetamise vabatahtlikest koosnev abiliin, kes juhendavad inimesi telefoni teel nii, et inimene suudab endale ise digiregistratuuris aja broneerida. Abi saamiseks tuleks helistada telefonil 6003 033, kõnesid võetakse vastu iga päev kella 10-14.

Ametlik info Covid-19 vaktsineerimise kohta: www.vaktsineeri.ee Korduma kippuvad küsimused Covid-19 vaktsineerimise kohta Eestis.

Kuidas broneerida vaktsineerimisaega:

  • Vaktsineerimine on avatud kõikidele 65-aastastele ja vanematele ning sel aastal 65-aastaseks saavatele inimestele.
  • Lisaks on vaktsineerimine avatud kõikidele riskirühma kuuluvatele inimestele, sõltumata vanusest.
  • Kontrolli, kas kuulud riskirühma patsiendiportaalist digilugu.ee või helista oma perearstile.
  • Vaktsineerimisaja saad helistades perearstile või digiregistratuuri kaudu, vaktsineerimisaegu lisatakse vastavalt riiki saabuvatele vaktsiinikogustele.
  • Lisainfot vaktsineerimise kohta saad riigiinfo telefonil 1247.
  • Digiregistratuuris aja broneerimist juhendavad ka vabatahtlikud telefonil 600 3033, kõnesid võetakse vastu iga päev kella 10-14.
Märksõnad
Tagasi üles