Vaktsineeritud ameeriklased ei pea enam väljas viibides maske kandma

PM Tervis
Copy
Ameerika Ühendriikide president Joe Biden pidas kõnet ilma maskita, rääkides CDC otsusest võimaldada vaktsineeritud ameeriklastel vabamalt liikuda.
Ameerika Ühendriikide president Joe Biden pidas kõnet ilma maskita, rääkides CDC otsusest võimaldada vaktsineeritud ameeriklastel vabamalt liikuda. Foto: /RS/MPI/Capital Pictures/Scanpix

Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskus teatas teisipäeval, et vaktsineeritud ameeriklased ei vaja enam väikestes gruppides õues viibides maske, sama kehtib ka jalgrattaga sõitmisel ja jooksmisel, vahendab New York Times

Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskus (i.k Centers for Disease Control and Prevention, CDC) astus teisipäeval suure sammu selle suunas, et ameeriklased saaksid taas normaalsesse igapäevaellu naasta. CDC leevendas õues maski kandmise reegleid, kuna koroonaviiruse juhtumid on taandumas.

Sõnum oli tagasihoidlik ja konkreetne: ameeriklased, kes on täielikult koroonaviiruse vastu vaktsineeritud, ei pea enam üksi jalutades, joostes, matkates või jalgrattaga sõites ega väikestel koosviibimistel, sealhulgas ka oma leibkonna liikmetega, õues maski kandma. Maskid on endiselt vajalikud rahvarohketes välitingimustes, näiteks spordistaadionitel. 

President Joe Biden tervitas seda kui pandeemia pöördepunkti oma kõnes soojal kevadpäeval Valges Maja ees, ei kandnud ta kõne ajal maski, kuid pani selle ette, kui pärast kõnet Valgesse Majja sisenes. 

«See on väga lihtne. Kui olete täielikult vaktsineeritud, võite minna välja ilma maskita, kui olete eemal suurtest rahvahulkadest,» sõnas president Biden. 

Kapitooliumimäel avaldas vabariiklaste seadusandjate rühm, kes on ühtlasi meditsiinitöötajad, teisipäeval vaktsineerimist julgustava reklaami, kus nad ilmusid valgetes arstikitlites, kaelas stetoskoobid. Kansase esmakursuslane vabariiklane ja arstist senaator Roger Marshall ütles vaatajatele, et vaktsineerimise põhjus oli arusaadav. «Nii et me võime oma maskid minema visata ja elada elu sama vabalt kui varem,» sõnas Marshall.

Joe Biden tähistab neljapäeval 100. ametipäeva täitumist, järgmisel nädalal on oodata presidendi plaani, kuidas jõuda sihtkuupäevani, 4. juulini, et viia elu Ameerikas tavapärasele lähemale ja tähistada võitu viiruse seljatamisel. 

Maskidest sai pandeemiat ümbritsenud kultuurisõdade keskpunkt, eriti pärast seda, kui president Donald J. Trump nõudis, et need oleksid vabatahtlikud ja et tema maski ei kannaks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles