K, 17.08.2022

India tüve osakaal Eestis on 10 päevaga kahekordistunud

Loora-Elisabet Lomp
India tüve osakaal Eestis on 10 päevaga kahekordistunud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Võib öelda, et kolle sai alguse lasteaia lõpupeolt. Pilt on illustratiivne.
Võib öelda, et kolle sai alguse lasteaia lõpupeolt. Pilt on illustratiivne. Foto: Marko Saarm

Kehtna vallas on Eesti esimene India koroonatüve kolle. India tüve kolle sai alguse Kehtna kunstide kooli lõpuaktuselt, kuhu oli tulnud nakatunu. Tänaseks on India tüvega haigestunud 12 inimest ja lähikontaktseid on 36. Terviseameti hinnangul on India tüve osakaal Eestis viimase kümne päevaga kahekordistunud, täna on meil keskmiselt 20–30 protsenti juhtudest India tüve variant. 

«Haigestunud moodustuvad nii kohaliku kooli kui ka lasteasutuste lastest. Haigestusid kooliõpilased ja üks perekonnaliige,» selgitas Postimehele terviseameti pressinõunik Merilin Vernik. Lisaks on haigus on edasi levinud perekondadesse. «Seni on kõik Kehtna Kunstide kooli koldest sekveneeritud proovid osutunud India tüveks,» rääkis Vernik. Kehtna lasteasutuse lõpupeolt tekkinud kolle oli toodud sisse Venemaalt. «Sellega on seotud nüüd rohkem kui 40 inimest. Kui te tulete välismaalt, siis kindlasti minge testige ennast ära,» lausus terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma.

Kehtna valla abivallavanem Katrin Velleste lisas, et kolle ei ole suurenenud. «Meil on 1–2 nakatunut päevas, on ka nullipäevi olnud,» selgitas Velleste. 

Märksõnad
Tagasi üles