Uuring Kaugtööd tegi kriisi ajal üle poole töötajatest

PM Tervis
Copy
Foto: Shutterstock

Värskest uuringust selgub, et kaugtöötamine oli kriisi ajal soovituslik või kohustuslik üle pooltele töötajatest: osaliselt või täielikult tegi Eestis kaugtööd 58% inimesi. Veebruaris, kus Covid-19 olukord oli Eestis saavutamas haripunkti, töötas osaliselt või täielikult kodukontoris 67% inimestest.

Inimeste eelistatud töötamise viisiks oli kaugtöö hübriidlahendus (55%), kus osaliselt töötatakse kaugtöö vormis ja osaliselt ettevõtte ruumides, selgus CV-Online/CV.ee uuringust.

Populaarsemaks on muutunud töö ainult kodukontorist, mida eelistaks võimaluse korral nüüd 29% vastajatest.

Kriis avas uusi võimalusi

Covid-19 kriis mõjutas töökorraldust suuresti. Üle poolte vastajatest nõustus, et nende organisatsioonides oli kaugtöö tegemine kriisi ajal soovituslik või kohustuslik: vastavalt 27% ja 26%. Kolmandikul vastajatest avanes võimalus kaugtöö tegemiseks, mis varem polnud lubatud.

Kui neljandikul vastajatest koroonakriis töökorraldust oluliselt ei muutunud, siis neid, kellel seetõttu töökoormus suurenes, oli 24%. 41% kaugtöötajatest tunneb, et neil on kaugtööd tehes keeruline kinni pidada tööaegadest ja nad teevad rohkem tööd kui peaksid.

Inimeste suurimad mured kontoritööle naasmisel on eelkõige seotud teadmatusega.

«59% kaugtöötajatest mõtleb selle peale, kas viiruskriisi taandudes on neil võimalik kaugtööga jätkata. Samuti teeb inimestele muret avatud kontori müratase, uue igapäevarutiini leidmine ja võimalus Covid-19 viirusesse nakatuda,» räägib CV-Online'i turundusspetsialist Gertrud Sild. 

41% kaugtöötajatest tunneb, et neil on kaugtööd tehes keeruline kinni pidada tööaegadest ja nad teevad rohkem tööd kui peaksid.

Kaugtöö eelised ja väljakutsed

 94% kaugtöötajatest nõustus, et kaugtöö aitab neil hoida kokku aega ja raha transpordi ja lõunasöögi, samuti säästa ajakulu tööle-, kojusõidu ja koosolekute arvelt.

77% vastajatest nõustus, et kaugtöö võimaldab neil paremini ühildada töö- ja eraelu tegemisi. Suureks kaugtöö eeliseks peetakse ka vabadust: 64% kaugtöötajatest tunnevad, et on kaugtööd tehes vabad oma valikute tegemisel ja saavad valida töötamiseks sobiva aja ja koha.

Kaugtöötajad tajuvad kaugtöö eeliseid suuremate plussidena kui väljakutseid miinustena. Suurima kaugtöö väljakutsena toodi välja töö- ja eraelu piiride hägustumist: 41% kaugtöötajatest tunneb, et neil on kaugtööd tehes keeruline kinni pidada tööaegadest ja nad teevad rohkem tööd kui peaksid.

40% kaugtöötajatest tunnevad kodukontoris puudust suhtlemisest kolleegidega ja tunnevad end isoleerituna. Kaugtöö väljakutsena toodi veel välja füüsilise tervise halvenemist - 23% vastajatest ütleb, et kaugtöö on mõjutanud negatiivselt nende füüsilist tervist (seljavalud, vähene liikumine jne).

CV-Online/CV.ee viis juuli alguses läbi kaugtöö kasutamist käsitleva uuringu, millele vastas 1043 inimest. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles