P, 5.02.2023

Kiik: septembris hakatakse koroonatõendit nõudma igal üritusel

BNS
Kiik: septembris hakatakse koroonatõendit nõudma igal üritusel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik.
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul on praegused piirangud vaheetapp, et anda ühiskonnale teatud kohanemisaega. 

Valitsus plaanib septembrikuu jooksul üritustel koroonatõendit nõudma juba alates esimesest inimesest, ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik rahvusringhäälingu uudisteportaalile.

Praegu on lubatud siseruumides korraldada ilma tõendit küsimata üritusi kuni 50 inimesele ja välisõhus kuni 100 inimesele, kuid Kiige sõnul liigub valitsus selles suunas, et koroonatõendit hakatakse küsima juba esimesest inimesest. «Arvestades viiruse levikut, siis edasiliikumine ongi mõistlik,» sõnas ta.

Tõendi küsimine on Kiige sõnul vajalik suurematel üritustel, nagu kontsertidel, teatris, kinos või muudel meelelahutusüritustel enda nakkusohutuse tõestamine. Olgu selleks siis koroonapassi näitamine või negatiivse testi tõendamine.

Kiik täpsustas, et valitsus ei ole seisukohal, nagu peaks kuidagi piirama elutähtsaid tegevusi. Ta lisas, et kaubanduskeskustes on palju elutähtsaid teenuseid, nagu prillipoed, lemmikloomakauplused, apteegid, erinevate abivahendite või lastetarvete poed.

Samuti ei plaanita piirata ligipääsu haridusvaldkonnale.

«Me ei soovi piirata vältimatult vajalikest tegevustest osavõtmist, aga soovime maksimaalselt tagada just rahvarohkemate ürituste ohutuse,» rääkis Kiik.

Märksõnad
Tagasi üles