E, 5.06.2023

Septembrist alustab tööd tasuta koolipsühholoogide nõuandetelefon

PM Tervis
Facebook Twitter
Comments
Inimene helistamas. Foto on illustreeriv.
Inimene helistamas. Foto on illustreeriv. Foto: Elmo Riig

Haridus- ja teadusministeerium ning Eesti Koolipsühholoogide Ühing sõlmisid lepingu, kus kinnitati, et septembrist alustab tööd tasuta koolipsühholoogide nõuandetelefon.

Nõuandeliinile on oodatud helistama kõik laste ja noortega töötavad inimesed, lapsevanemad, õppijad ning lapsed ise. Nõuandeliini eesmärk on pakkuda hõlpsalt kättesaadavat võimalust rääkida kvalifitseeritud koolipsühholoogiga mugavalt, anonüümselt ja tasuta.

«Piloteerisime kevadel õpetajate nõuandeliini, mis võeti haridustöötajate poolt hästi vastu. Samas nägime, et tegelikult ei vaja koolipsühholoogi nõu ainult õpetajad, vaid ka haridusasutuste teised osapooled – õpilased, lapsevanemad ja noored ise. Seepärast otsustasime Eesti Koolipsühholoogide Ühinguga nõuandeliini tööd laiendada, et olla toeks võimalikult paljudele oma vaimse tervise hoidmisel,» ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna ning lisas, et nõuandeliin tõstab psühholoogilise nõustamise kättesaadavust.

Koolipsühholoogide ühingu juht Karmen Maikalu tervitab laiendatud nõuandeliini soojalt: «Meil on hea meel, et saame rohkem toeks olla haridusasutustega seotud abivajajatele, nii lastele kui täiskasvanutele. Nõuandeliinile vastavad psühholoogid mõistavad kooli hingeelu süvitsi ning toetavad helistajat, et keerulistes olukordades tasakaalu hoida ja sobivaid lahendusi leida.»

Eestikeelse nõuandeliini number 1226 vastab esmaspäevast reedeni kella 16–20 ning venekeelse nõuandeliini number 1227 teisipäeviti kella 16–20. Kõnedele vastavad koolipsühholoogi kutsetunnistusega kogemustega psühholoogid. Nõuandeliin avatakse 1. septembril.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles