N, 23.03.2023

AKI: Koroonatõendi väljastamine peab toimuma inimese enda juuresolekul

BNS
AKI: Koroonatõendi väljastamine peab toimuma inimese enda juuresolekul
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Digitaalne Covid tõend.
Digitaalne Covid tõend. Foto: EVE NAABER/SCANPIX

Andmekaitse inspektsioon soovitab koroonatõendi väljastamise korraldada selliselt, et inimene saab viibida toimingu juures.

Koroonatõendi väljastamine ühiskasutatavatest arvutitest tuleks korraldada selliselt, et tõendit vajav inimene saab viibida toimingu juures ja veenduda, et abistav töötaja kasutab ID-kaarti ainult tõendi genereerimiseks ja välja trükkimiseks, teatas andmekaitse inspektsioon.

«Koroonatõendite väljastamiseks portaalist digilugu.ee on inimestele tänuväärselt appi tulnud mitmed omavalitsused ja raamatukogud, võimaldades kasutada nende arvuteid. Tihtilugu vajavad eakamad inimesed aga asutuse töötaja abi, kes aitab toimingu läbi viia või teeb selle inimese eest ise,» ütles andmekaitse inspektsiooni peadirektor Pille Lehis.

Andmekaitse inspektsioonini on jõudnud juhtumid, kus inimene annab oma ID-kaardi koos PIN1 koodiga asutuse töötajale, kes siis läheb teise ruumi, et tõend välja trükkida.

«Olukorda, kus inimese elektrooniline identiteet ehk ID-kaart koos PIN koodiga väljub inimese kontrolli alt, ei tohi lubada,» rõhutas Lehis.

Samuti juhib andmekaitse inspektsioon inimeste tähelepanu sellele, et toimingu lõppedes ei piisa ainult ID-kaardi eemaldamisest arvutist, vaid kindlasti tuleb digiloost ka välja logida. Vastasel juhul on järgmisele arvuti kasutajale näha eelmise inimese digiloo ehk terviseandmete sisu.

Märksõnad
Tagasi üles