K, 5.10.2022

Septembrist tohivad kooliõed vaktsineerida ja testida ka koolitöötajaid

NN
Septembrist tohivad kooliõed vaktsineerida ja testida ka koolitöötajaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vaktsiin. Foto on illustratiivne.
Vaktsiin. Foto on illustratiivne. Foto: Marko Saarm

Alates septembrist antakse kooliõdedele õigus teha vaktsineerimisi lisaks õpilastele ka täiskasvanud kooliperele. Veel saavad kooliõed hakata tegema nii õpilastele kui ka koolitöötajatele koroonaviiruse teste. 

Määruse muudatus võimaldab edaspidi senisest suuremal hulgal tervishoiutöötajatel teha vaktsineerimisi rohkematele inimestele ja võib aidata tõsta vaktsineerimisega hõlmatust, teatab sotsiaalministeerium. Samuti võimaldavad muudatused korraldada senisest tõhusamalt koroonaviiruse testimist, et tagada koolikeskkonnas nakkusohutus ja kaitsta seeläbi COVID-19 suhtes enam haavatavaid inimesi.

Määruse muudatused jõustuvad 1. septembrist 2021.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, vähendada koroonaviiruse levikut Eestis ning hoida sellega COVID-19 haiguse kolmas laine võimalikult madalal, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning hoida Eesti ühiskond võimalikult avatud. Infot vaktsineerimise võimaluste kohta saab veebilehelt www.vaktsineeri.ee ja riigi infotelefonilt 1247.

Märksõnad
Tagasi üles