N, 30.11.2023

Perearsti nõuandetelefon nõustab ka vaktsineerimisteemal

BNS
Facebook
Comments
Vaktsineerimine.
Vaktsineerimine. Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Inimesed, kes vajavad Covid-19 vaktsineerimise otsuse tegemiseks nõustamist, võivad selleks helistada perearsti nõuandetelefonile.

Perearsti nõuandetelefoni teenindusjuhi Kärt Kuke sõnul on 1220 telefonil kõnedele vastavad õed ja arstid ka varem nõustanud küsimustes, mis puudutavad vaktsineerimist, kuid nüüd on selleks loodud suurem võimekus, edastas sotsiaalministeerium.

Perearsti nõuandetelefonil1220 või 634 66 30 vastavad kõnedele meedikud.

«Küsimusi on seinast seina – alates vaktsiinide tõhususest kuni selleni, kas konkreetse tervisemure korral peaks ennast vaktsineerima,» ütles Kukk. «Enamasti on krooniliste haiguste puhul inimene just Covid-19 haigusest enam ohustatud ning peaks kaitsesüsti saama. Aga loomulikult on hea tekkivad küsimused ja kõhklused meedikuga läbi arutab. Spetsiifilisemate ja keerulisemate haiguslugudega inimese puhul peab aga lõpliku otsuse tegema siiski pere- või raviarst, kes tema tausta ja tervist kõige paremini teab.»

«Paljud inimesed, kes ei ole veel teinud otsust vaktsineerida, vajavad selleks personaalsemat lähenemist ning konsulteerimist,» ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik sotsiaalministeeriumi vahendusel. «Nõuandetelefoni senisest suurema kaasamisega laiendame inimeste võimalusi saada adekvaatset ja tõenduspõhist informatsiooni Covid-19 vaktsineerimise kohta ning arsti nõuandeid.»

1220 nõuandetelefoni teenus on mõeldud eeskätt esmase kiire tervisenõu saamiseks ajal, mil perearst ei ole kättesaadav. Kõnesid võetakse vastu seitse päeva nädalas ja ööpäevaringselt, nõustatakse eesti ja vene keeles. Inglise keeles nõustatakse iga päev kell 15-17.00

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles