R, 1.07.2022

Inglismaa loobus vaktsiinipassidest

Brita-Maria Alas
, ajakirjanik
Inglismaa loobus vaktsiinipassidest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 19
Eestis nõutakse üritustel osalejatelt sissepääsul koroonatõendi ettenäitamist - kas siis telefoniekraanil või väljaprindituna paberil.
Eestis nõutakse üritustel osalejatelt sissepääsul koroonatõendi ettenäitamist - kas siis telefoniekraanil või väljaprindituna paberil. Foto: Konstantin Sednev

Terviseminister Sajid Javid teatas täna, et Inglismaa otsustas pärast olukorra hindamist ja kaalumist loobuda koroonapassi kasutuselevõtust. 

Koroonatõendit oleks nõutud nii suurematel üritustel kui ka meelelahutusasutustes. Sissepääsu oleks taganud kaks vaktsiinidoosi. 

Minister sõnas BBC-le, et vaid tegutsemise eesmärgil ei tasuks meedet vastu võtta. «Mul on hea meel öelda, et me ei lähe edasi,» viitas Javid senisele plaanile. 

Koroonapassi kasutuselevõtu plaani oleks tutvustatud käesoleva kuu lõpus. Mõttele vaktsiinipassist seisid lisaks konservatiividele ja liberaaldemokraatidele vastu mitmed meelelahutusasutused. Vastav ühendus vihjas ka tekkivale diskrimineerimisohule. 

Varem telesaates sõna võtnud terivseministri sõnul pole talle kunagi meeldinud idee paberi näitamisest, tõendamaks õigust osaleda igapäevastes tegevustes. «Oleme seda hinnanud ja kuniks me peaksime seda hoidma ühe varuvariandina, on mul hea meel öelda, et me ei lähe vaktsiinipasside plaaniga edasi,» sõnas ta saates. 

Tagasi üles