P, 29.01.2023

Terviseamet kontrollis toitlustusasutustes koroonapassi küsimist

BNS
Terviseamet kontrollis toitlustusasutustes koroonapassi küsimist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
12.08.2021, Tallinn. Reportaaž Telliskivi loomelinnakust peale vaksiinipassi kontrollimise nõude rakendamist.
12.08.2021, Tallinn. Reportaaž Telliskivi loomelinnakust peale vaksiinipassi kontrollimise nõude rakendamist. Foto: Madis Veltman / Postimees

Terviseameti põhja regionaalosakond koos politsei- ja piirivalveametiga (PPA) korraldas neljapäeval ringkäigu Tallinna toitlustusasutustes, et kontrollida, kas söögikohad kontrollivad COVID-passe, edastas ETV uudistesaade «Aktuaalne kaamera».

Kokku kontrolliti üheksat toitlustusasutust, mis leiti juhusliku valiku teel, reidid hakkavad toimuma regulaarselt. COVID-tõendi kontrolli kohta küsiti teenindajatelt ja külastajatelt.

«Suuri probleeme ei olnud. Olid püsikliendid, kelle käest ei olnud küsitud COVID-passi, aga juhataja kinnitas meile, et nad teavad, et neil COVID-pass on olemas. Soovitasime neil veel rohkem veenduda selles järgmine kord, et ei tekiks segadusi,» ütles terviseameti vaneminspektor Raul Sarri.

Terviseameti kriisistaabi juhi asetäitja Kalle Kitsing ütles, et üheks põhiliseks probleemiks oligi COVID-tõendi mitteküsimine püsiklientidelt. Kitsing ütles, et tõendit peab iga kord küsima. Reidi tulemustega jäi ta üldjoones rahule.

«Terviseameti põhja regionaalosakond alustas viit riikliku järelevalve menetlust, millest kolm lõpetas. Kahe osas menetlus jätkub ja politsei- ja piirivalveamet siis tegi nelja ettevõtte suhtes omad toimingud,» lausus Kitsing.

Kitsing ütles, et selliseid toitlustusasutusi, kus COVID-tõendisse tõrjuvalt suhtutakse, neljapäeval ei kohatud. Sellistel juhtudel võib riiklik järelevalvemenetlus lõppeda kas ettekirjutuse või sunniraha nõudega.

Märksõnad
Tagasi üles