E, 30.01.2023

Vaktsineerimise infotund tuleb taas

PM Tervis
Vaktsineerimise infotund tuleb taas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallink Megastaaril vaktsineerimine.
Tallink Megastaaril vaktsineerimine. Foto: Herman-Erik Isop/Scanpix

Tuleva nädala esmaspäeval toimuvad taas infotunnid Covid-19 vastu vaktsineerimise teemal.

Esmaspäeval, 27. septembril kella 14- 15 saab infotundi jälgida ETV+ kanalil ning rus.postimees.ee ning rus.delfi.ee kaudu vene keeles ja kella 16-17 ETV kanalil ning ERR-i, Delfi, Postimehe ja Õhtulehe veebis, teatas sotsiaalministeerium.

«Eestis on praeguseks vaktsineeritud enam kui 66 protsenti täisealistest. Samas on endiselt palju inimesi, kes kõhklevad ning vajavad vaktsiinide ja vaktsineerimise kohta rohkem infot. Seetõttu korraldame Eesti Rahvusringhäälingu abiga taas suure vaktsineerimise infotunni nii eesti kui vene keeles, kuhu oleme palunud inimeste küsimustele vastama valdkonna parimad eksperdid. Loodan, et tippspetsialistide vastused ja selgitused aitavad jõuda informeeritud vaktsineerimisotsuseni ka neil, kes seni ei ole vaktsineerima jõudnud,» sõnas tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Covid-19 vaktsiine ja vaktsineerimist puudutavatele küsimustele vastavad eestikeelses infotunnis Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst, Covid-19 teadusnõukoja liige prof Peep Talving, Covid-19 teadusnõukoja juht prof Irja Lutsar, Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige dr Argo Lätt, terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma, ravimiameti ravimiohutus-järelevalve büroo juhataja Maia Uusküla ja haigekassa juhatuse liige Maivi Parv. Eestikeelse infotunni saatejuht on Taavi Eilat.

Venekeelses infotunnis vastavad küsimustele Eesti Perearstide Seltsi liige dr Alina Terep, Tallinna Kiirabi peaarst dr Raul Adlas, Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Vassili Novak ja Tartu Ülikooli proviisori õppe üliõpilane Aleksei Morgunov, terviseameti nakkushaiguste osakonna peaspetsialist Irina Filippova ja ravimiameti ravimiohutus-järelevalve büroo juhataja Maia Uusküla. Venekeelset infotundi juhib Andrei Titov.

Lisaks ETV ja ETV+ kanalile ning ERR-i, Postimehe, Delfi ja Õhtulehe veebidele saab infotundi jälgida ja küsimusi esitada ka internetikeskkonnas worksup.com, kasutades märksõna #vaktsineeri. Worksup.com keskkonnas on võimalik infotundi jälgida ka eesti- ja vene viipekeelse tõlke, kirjutustõlke ning eestikeelset infotundi ka ingliskeelse sünkroontõlkega. Keskkond avatakse küsimuste esitamiseks infotunni alguses. Lisaks on võimalik esitada küsimusi ka telefonil 628 4034.

Märksõnad
Tagasi üles