K, 4.10.2023

Tänasest saab kontrollida ELi Covid-tõendi vastavust 13 välisriigi reeglitega

Facebook
Comments
Covid-tõend. Foto on illustreeriv.
Covid-tõend. Foto on illustreeriv. Foto: Eero Vabamägi

Euroopa Liidu Covid-tõendite kontrollirakendusega kontroll.digilugu.ee on tänasest võimalik kontrollida oma tõendi vastavust 13 välisriigis nakkuse leviku tõkestamiseks kehtestatud reeglitele.

Enne reisimist tuleks lisaks tutvuda sihtriigis kehtestatud nõuetega veebilehel Reisi Targalt või Reopen.

Riigid liituvad uue andmevahetuslahendusega ja avaldavad kontrollirakenduse jaoks oma riigis kehtivad reeglid järk-järgult. Praeguseks on kontrollirakenduse uuendusega liitunud lisaks Eestile Saksamaa, Hispaania, Holland, Iirimaa, Leedu, Luksemburg, Poola, Prantsusmaa, Rumeenia, Albaania, Sloveenia, Ukraina ja Šveits.

Erinevates riikides kehtestatud viiruse tõkestamise reeglite kontrollimiseks tuleb minna aadressile kontroll.digilugu.ee, sisestada soovitud riik, reisikuupäev ning skaneerida oma tõendi QR kood.

Seejärel kuvab rakendus automaatselt info, kas loodud tõend on piisav riiki sisenemiseks või isolatsioonivabastuse saamiseks ka näiteks Saksamaal.

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni valdkonna nõunik Aurora Ursula Joala sõnul tuleb kindlasti meeles pidada, et lisaks tõendite kontrollimisele võivad riigid kehtestada teisi piiranguid või tõendi kehtivuse tingimusi muuta. Seega tuleks alati enne reisimist tutvuda sihtriigis kehtestatud nõuetega.

Igal riigil võimalik kehtestada nakkuse leviku tõkestamiseks erinevaid meetmeid, mistõttu tuleb alati enne reisimist veenduda, kas olemasolev tõend on piisav riiki sisenemiseks või piiriületuse järgsest isolatsioonikohustusest vabastuse saamiseks.

Alates juunist on TEHIKu arendatud ELi digitaalseid Covid-tõendeid loodud üle 700 000.

Järgmisena valmib tehniline lahendus Eestis vaktsineeritud välismaalastele, kellel puudub Eesti isikukood. ELi Covid-tõendi riigisisest kasutust ja kontrollimist praegused uuendused otseselt ei puuduta, pisut muutub vaid lahenduse visuaal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles