Tartu Ülikooli kliinikum alustab tõhustusdooside tegemisega

BNS
Copy
Vaktsineerimine.
Vaktsineerimine. Foto: Mailiis Ollino/Scanpix

Alates neljapäevast on võimalik Tartu Ülikooli kliinikumis broneerida vastuvõtuaegu Covid-19 tõhustusdoosiga vaktsineerimiseks, millega alustatakse laupäeval.

«Tõhutusdoosidele on esimesena oodatud inimesed alates 65. eluaastast ning inimesed alates 18. eluaastast, kellel esineb immuunpuudulikkus nõrgenenud immuunsuse tõttu. Lisaks tehakse tõhustusdoos tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajatele,» ütles Tartu Ülikooli kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder.

Eakatel, immuunpuudulikkusega ning tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajatel peab olema viimasest vaktsiinidoosist möödas vähemalt kuus kuud.

Lisaks on võimalik broneerida tõhustusdoosile vaktsineerimisaega teistel täisealistel soovijatel vanusevahemikus 18–64 aastat, kellel peab olema viimasest vaktsineerimisest möödas vähemalt kaheksa kuud.

«Tõhustusdoosi tegemisel kasutatakse Pfizeri vaktsiini sõltumata sellest, millise Covid-19 vaktsiiniga on eelnevalt vaktsineerimiskuur läbitud. Tõhustusdoosi järgselt võimalikud kõrvaltoimed on sarnased esimese ja teise doosi järgsetega,» selgitas Teder.

Tõhustusdoosiga vaktsineerimiseks on vajalik eelnev aja broneerimine kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 7200 esmaspäevast reedeni kell 8–18 või e-Patsiendi portaalis, valides erialaks «Covid-19 vastu vaktsineerimine». Vaktsineerimise asukohana saab valida kas L. Puusepa 8 hoone, kuhu saab siseneda N. Lunini tänava sissepääsust, või Kvartali keskuse vaktsineerimiskabineti.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles