Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Hiiumaa kriisikomisjon ei toeta piirangute lõpetamist

Hiiumaa matkateel tasub valmis olla üllatusteks. FOTO: RMK

Hiiumaa kriisikomisjon arutas lõppenud nädala reedel taas esile kerkinud piirangute võimalikku kaotamise teemat ja ei toeta Hiiumaa piirangutest vabastamist, hoolimata kõrgest vaktsineerituse tasemest.

Hiiumaa elanikkonnast on täisvaktsineerituse saanud 69,92 protsenti elanikest ning 70 protsendi piiri ületamiseks on vaja vähem kui kümne inimese vaktsineerimist teise doosiga.

Hiiumaa kriisikomisjoni juht Hergo Tasuja ütles, et samas on Eesti nakatumiste näit hoogsalt kerkinud, haiglad probleemide küüsis ja näiteks Läti riigi suuresti sulgenud. «Selles olukorras ei ole õige ühe maakonna piirangutest vabastamine. See töötaks ainult juhul, kui saar sulgeda. Aga ülejäänud Eestist me end ka ära lõigata ei taha,» märkis Tasuja.

Hiiumaal kehtivad endiselt kõik koroonapiirangud. Politsei pöörab senisest enam tähelepanu koroonatõendite kontrollile ettevõtetes. Politsei on seni lootnud eelkõige ettevõtete mõistvale suhtumisele ja piirdunud peamiselt hoiatustega. Edaspidi toovad korduvad rikkumised kaasa menetluse, mille käigus saab määrata rahatrahvi.

Möödunud nädalal vastas riigihalduse minister Jaak Aab (KE) pressikonverentsil, et valitsus oli vastu võtnud põhimõttelise otsuse, et Hiiumaad vabastada koroonapiirangutest. See otsus oli veel riigikantseleis vormistamisel. 

Tagasi üles
Back