Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ida-Viru arstid: valus on kuulda, kuidas raskelt haige koroonapatsient vaktsiini palub

Ida-Viru Keskhaigla meenutas inimestele, et ollakse jõudnud olukorda, kus koroonaosakondades olevate voodite täituvus on pea 100 protsenti. FOTO: Sander Ilvest

Ida-Viru Keskhaigla on jõudnud olukorda, kus koroonaosakonna voodite täituvus on pea 100 protsenti: seis on keerulisem kui eelmiste viiruslainete korral ning õdede puudus ei võimalda suurendada Covid-osakondades voodikohtade arvu. 

Ida-Viru Keskhaigla postitas täna sotsiaalmeediasse pöördumise:  ««Mittevaktsineerimine on minu valik,» kostub murettekitava sagedusega tänavatel möödujatelt, poekülastajatelt, ajaviitekohtades käijatelt... Sellist valikut tehes paneme arstid olukorda, kus nemad peavad valima, kes ellu jääb. Ükski meist ei taha seda valikut, kuid see risk võib lähiajal realiseeruda.»

Haigla toonitas, et ennast vaktsineerida lastes, anname me teistele inimestele võimaluse kriitilises olukorras ellu jääda. «Covid-19 ei kao kuskile. Meie eesmärk on uue reaalsusega kohaneda ning kaitsta ennast ja teisi. Kahtlemata on see suur väljakutse, aga koos me saame paremini hakkama. Viiruse ohjeldamine algab meist endist,» kutsus haigla personal üles. 

«Ajalooliselt on välja kujunenud nii, et ulatuslikku epideemiat saab seljatada ainult suurvaktsineerimise teel. Muid valikuid meil tänapäeval ei ole,» ütles infektsioonikontrolli teenistuse direktor dr Natalia Nikitina. 

«Haiglate eesmärk on ravida kõiki patsiente, kes vajavad haiglaravi. Me tahame säilitada seda võimalust. Peame tegutsema ennetavalt, kuna meie võimuses on kõige nutusemad tagajärjed ära hoida,» pöördus haigla personal avalikkuse poole. 

Kaitsepookimine on kindlaim ennetav meede. «Valus on kuulda, kuidas vaevalt rääkida suutvad raskemas seisundis tõsise kopsude kahjustusega koroonapatsiendid üritavad kõigest jõust, mis järgi on jäänud, vaktsiini küsida. Sellel hetkel ei ole vaktsiin enam vajalik, sealt algab võidujooks ajaga,» rõhutati avalduses. 

«Teame, et paljusid inimesi teeb murelikuks see, et ka vaktsineeritud inimesed võivad haigestuda. Jah, nad võivad haigestuda. Olulisem on teadmine, et vaktsiiniga kaitstud põevad haigust kergelt ja üldjuhul ei vaja haiglaravi. Vaktsineeritud inimesed satuvad haiglasse väga harva, enamikul juhtudel kaasuvate ja krooniliste haigustega,» selgitas Ida-Viru Keskhaigla kollektiiv sotsiaalmeedias. 

Usaldagem teadlasi ja teadust, kuulakem arstide soovitusi, olgem vastutustundlikud teiste inimeste suhtes, panevad meditsiinitöötajad kõigile südamele.

Vaktsineerimine Covid-19 vastu Ahtme tervisemajas kuuel päeval nädalas:

  • E-N 9-15
  • R 12-18
  • L 9-13

Kasutatakse Comirnaty ja Moderna vaktsiini, mis on mõeldud vähemalt 12-aastastele inimestele.

Lisaks vaktsineerime Ahtme tervisemajas ühedoosilise Jansseniga:

  • 28. okt kl 9-15
  • 29. okt 12-18
  • 30. okt kl 9-13

Janssen sobib alates 18. eluaastast.

Kaasas peab olema isikut tõendav dokument.

Tagasi üles
Back