13.–25. oktoobrini toimunud uuringuetapi vältel testiti 2455 inimest, kelle seast sai positiivse testitulemuse 30. Neist 10 olid haiguse läbi põdenud ja viirust enam ei levita ning 20 olid veel nakkusohtlikud. Koroonaviirusega on nakatunud keskmiselt 1,2 protsenti täisealistest. Teistele nakkusohtu kujutavaid inimesi on hinnanguliselt 0,9 protsenti ehk keskmiselt iga 111. täiskasvanu.
Seireuuringu juhi, Tartu Ülikooli peremeditsiini professori Ruth Kalda sõnul ilmneb tulemustest, et nakkusohtlike täiskasvanute hulk on üsna võrreldav septembriga.
«Viiruse levimuse tõus on meie uuritud rühmades mõõdukas. Igapäevases nakatumisstatistikas kajastuv juurdekasv tuleneb ilmselt rahvastikurühmadest, mis meie uuringus ei kajastu. Näiteks teame terviseameti statistikast, et viimastel nädalatel on plahvatuslikult kasvanud kooliõpilaste haigestumine,» selgitas Kalda.
Antikehade levimus püsib muutumatu
Koroonaviirusevastaste antikehade levimuse hindamiseks andis vereproovi 2312 inimest. Neist 2000 olid antikehad olemas. Sellest ilmneb, et täisealises elanikkonnas on antikehad hinnanguliselt 76,4 protsenti. See suurusjärk on püsinud eelmise uuringuetapiga võrreldes peaaegu muutumatu.
Vaktsineeritute seas on antikehade levimus sõltumata vanuserühmast ja vaktsineerimise ajast väga suur – 98 protsenti.
Mõnevõrra on tulnud juurde neid, kes on saanud antikehad vaktsineerimise teel. «Eriti hea meel on, et 65-aastaste ja vanemate seas on antikehade levimus jõudnud 87 protsendini,» ütles Kalda.
Kuna üldine antikehade levimus on püsinud septembrist saati pea muutumatu, võib Kalda hinnangul arvata, et vaktsineerimas on käinud ka inimesed, kes on haigust põdenud enda teadmata. «Hea uudis on, et vaktsineeritute seas on antikehade levimus sõltumata vanuserühmast ja vaktsineerimise ajast väga suur – 98 protsenti,» rääkis Kalda.