K, 7.06.2023

Ekspert: huvi vaktsineerimise vastu kasvas uute piirangute eel hüppeliselt

PM Tervis
Facebook Twitter
Comments
26.10.2021 seisuga on lisa- või tõhustusdoosi saanud 20 967 inimest. Allikas: Terviseamet
26.10.2021 seisuga on lisa- või tõhustusdoosi saanud 20 967 inimest. Allikas: Terviseamet Foto: Postimees/Scanpix

Eelmisel nädalal, mil valitsus kinnitas uued piirangud, käis ainuüksi Confido punktides end vaktsineerimas ligi poolteist tuhat inimest rohkem, kui kaks nädalat varem, teatas Confido vaktsineerimiskoordinaator Erki Limbak.

«Me kõik peame selles kriisis kogema nii pinget kui ebamugavust, aga esimene märk uute piirangute kasust on silmaga nähtav,» kinnitas Limbak, kelle kinnitusel käis Confidos eelmisel nädalal Covid-19 vastu vaktsiini saamas 3599 inimest, mida on 67% võrra rohkem kui kaks nädalat varem, mil vaktsineeriti vaid 2155 inimest.

«Kui juba ainuüksi uute piirangute ootus tõstis vaktsineerimistempot, siis loodetavasti jätkub sama trend ka alanud nädalal,» oli Limbak optimistlik, et varasemate nädalate loid vaktsineerimistempo on taas hoogu juurde saamas.

Valitsuse otsusega hakkasid sellest esmaspäevast kehtima uued piirangud, mille tulemusena pääseb näiteks meelelahutus- ja toitlustusasutustesse vaid vaktsineerimispassi või läbipõdemistõendiga.

«Paljudel inimestel on juba sel nädalal võimalik saada ka koroonavaktsiini tõhustusdoos,» meenutas Erki Limbak.

Tõhustusdoosi saavad Confido vaktsineerimispunktides teha täiskasvanud, kellest üle 65-aastastel peab olema eelmisest vaktsineerimisest möödas vähemalt 6 kuud ja 18-65-aastastel vähemalt 8 kuud.

Pärast 6 kuu möödumist saavad ka sotsiaal-, haridus- ja meditsiinitöötajad kasutada tõhustusdoosi võimalust. Immuunpuudulikkusega inimestel on soovitatav manustada Covid-19 vaktsiini tõhustusdoos mitte varem kui 6 kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri lõpetamisest.

Confido vaktsineerimiskeskused on avatud Veerenni Tervisekeskuses, Raatuse Tervisekeskuses ning Confido kiirkliinikutes ja Südameapteekides üle Eesti, lisaks sõidab Tallinnas ringi vaktsineerimisbuss. Vaktsineerimispunktide kohta leiab täpsemat infot siit.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles