Holland võib sel nädalal koroonapiiranguid karmistada (1)

Copy
Hollandi tervishoiuminister Hugo de Jonge.
Hollandi tervishoiuminister Hugo de Jonge. Foto: BART MAAT/Scanpix

Holland võib karmimad Covid-19 piirangud välja kuulutada juba sel nädalal, vaid mõni päev pärast neli ööd kestnud vägivaldseid rahutusi praeguse osalise sulgemise vastu, ütles kolmapäeval riigi tervishoiuminister.

Juhtumite arvu sünge ja murettekitav tõus tähendab, et 3. detsembriks kavandatud valitsuskabineti nõupidamine koroonaviiruse meetmete üle toodi nädala võrra varasemaks, ütles tervishoiuminister Hugo de Jonge.

Ministrid kaaluvad Hollandi pandeemia haldamise meeskonna nõuandeid enne, kui peaminister Mark Rutte otsused pressikonverentsil teatavaks teeb, lisas de Jonge.

Ta ütles, et ei tea, milliseid uusi piiranguid kaalutakse, kuid Hollandi meedia andmeil võib see nakkuste hoogustumisel eriti laste seas hõlmata ka koolide sulgemist.

Uued meetmed võivad olukorda Hollandis veelgi pingestada pärast seda, kui politsei eelmisel reedel Rotterdamis vägivaldsete rahutuste ajal enesekaitseks tule avas ja viit inimest haavas.

Probleem levis laupäeval Haagi ning pühapäeval ja esmaspäeval ka teistesse linnadesse, sealhulgas Groningeni riigi põhjaosas. Kokku peeti kogu riigis kinni 173 inimest ja vähemalt 12 sai vigastada.

Rutte kahel viimase koroonaviiruse-teemalise pressikonverentsi ajal on protestijad Haagis samuti valitsushoonete juures politseinikega kähmelnud.

13. novembril kehtestatud piirangud hõlmasid muu hulgas baaride, restoranide, kohvikute ja ostukeskuste sulgemist kell 20.00 ja spordivõistluste pidamist suletud uste taga.

Valitsus hoiatas nädala algul «lukustamislaadsete» meetmete eest, kui inimesed ei hakka reeglitest kinni pidama, kuna uusi juhtumeid on päevas üle 20 000.

Samuti on kavas võtta kasutusele nn 2G meetmed, mis keelaksid vaktsineerimata inimestel baaridesse ja kohvikutesse siseneda.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles