Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Rootsi peaminister: nakatumine jõudis ajaloolise rekordini

Rootsi. FOTO: Shutterstock

Rootsis on reedest peale tuvastatud 70 600 uut Covid-19 nakatumise juhtu, edastas teisipäeval Euroopa meedia.

Rootsi peaministri Magdalena Anderssoni sõnul on «olukord kahtlemata halvenenud». «Rootsis on haigestumise tase ajalooliselt kõrgel tasemel,» tõdes ta.

Läinud reedest on Covid-19-sse surnud 54 rootslast.

Andersson teatas esmaspäeval rekordiliste uute nakatumisnumbrite tõttu uute Covid-19 piirangute kehtestamisest, edastas Rootsi ringhääling.

Andersson ütles pressikonverentsil, et alates neljapäevast, 14. jaanuarist peavad kõik, kellel on kaugtöö võimalus, koju jääma. Lisaks võib restoranides ja baarides ühes lauas istuda maksimaalselt kaheksa inimest ning toitlustusasutused peavad sulgema uksed kell 23.

Avalike üritusi, kus ei kasutata Covid-passe, piiratakse 50 osalejaga.

«Me kõik, sealhulgas ka mina, tahaksime, et see pandeemia lõpeks. Oleme praegu olukorras, kus kõik peavad võtma vastutuse,» sõnas Andersson.

Peaminister märkis, et koroonaviirus levib praegu riigis enneolematu kiirusega ja tervishoiusüsteem on tugeva surve all. Ta kutsus niisamuti kõiki pookimata inimesi end vaktsineerima.

Rootsi tervishoiuagentuuri juht Karin Tegmark Wisell ütles, et uued piirangud jäävad jõusse umbes kuuks ajaks. Tema sõnul on riigis valla pääsenud viiruse ülinakkav omikrontüvi.

Rootsis on Covid-19 pandeemia jooksul nakatunud üle 1,4 miljoni inimese, surnud üle 15 000.

Tagasi üles
Back