
Celsiuse tervisekool korraldas eile Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses ettekande teemal «Kuidas toime tulla koroonaviiruse koduse raviga?». Praktilisi nõuandeid andsid perearstid Piret Rospu ja Triin Perkson.
Celsiuse tervisekool korraldas eile Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses ettekande teemal «Kuidas toime tulla koroonaviiruse koduse raviga?». Praktilisi nõuandeid andsid perearstid Piret Rospu ja Triin Perkson.
Koroona vastu pole spetsiifilist ja kõigil ühtselt toimivat ravi, kuna viirus haarab tervet keha, siis on sellel haigusel palju sümptomeid. Põhilised sümptoid tõi välja perearst Triin Perkson, kes jagas ka soovitusi, kuidas koduste vahenditega sümptomeid leevendada.
«Peale vaadates ei olegi kohe aru saada, kas patsinedil on koroona või mitte,» alustas Perkson. Koroonahaigusel on mitmeid sümptomeid: kuiv ja vastik köha, väsimus, külmavärinad, lihas- ja liigesvalu, õhupuudus, valu rinnakus jne.
Järgnevalt on välja toodud kolm põhilist sümptomite gruppi ning soovitused, kuidas nende ilmnemise korral käituda.
1. Kuiv köha, kurguvalu, nohu
Kõikide ülemiste hingamisteede viiruse raviks kehtivad universaalsed kodused vahendid.
2. Palavik, peavalu, liiges- ja lihasvalud, rinnaku valu
Palavik on haigusega võitlemisel väga oluline, kuid kui palavik tõuseb üle 38,5 siis hakkab keha endale vastu töötama ja viirusega võitlemisel võivad pihta saada ka oma keha rakud.
3. Õhupuudus ja hingamisraskused
Hingamisraskuste teke võib suurendada ärevust, sellisel juhul tuleks end rahustada ja proovida järgmiseid võimalusi:
4. Muud sümptomid
Koroona korral võib tekkida ka kõhulahtisus, lööbed, maitse- ja lõhnameele kadumine ja silmapõletik.
Kui tegemist on vanemate inimestega, siis võib haigus kulgeda teistmoodi kui noorematel inimestel. Esimesed märgid võivad olla hoopis segaduse tunne, kummaline käitumine ja kõhulahtisus.
Millised on ohusümptomid?
Ohusümptomite esinemisel kontakteeru perearstikeskusega, eriti siis, kui enesetunne muutub järk-järgult halvemaks ja hingamisraskus süveneb. Tähelepanelik tasub olla ka füüsilise pingutuse korral, kui tekib hingamisraskus, siis tuleb kindlasti perearsti poole pöörduda. Ohusümptomiks on ka järsk nõrkus ja väsimus.
Millal kutsuda kiirabi?
Kiirabi tuleb kutsuda siis kui: