Härma: ITK peatab personali haigestumise tõttu plaanilise ravi

BNS
Copy
Mari-Anne Härma.
Mari-Anne Härma. Foto: Madis Veltman

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma teatas kolmapäevasel pressikonverentsil, et Ida-Tallinna keskhaigla peatab sel nädalal töötajate haigestumise tõttu plaanilise ravi.

Härma sõnul on Covid-19 olukord selline, et see liigub kasvutrendis ning järjest kasvab kahe doosiga vaktsineeritute hospitaliseerumine. «ITK peatab sel nädalal plaanilise ravi, kuna personal on haigestunud,» nentis ta.

Põhja-Eesti regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja ja vanemarst Mait Altmets ütles, et haiglad ei ole tervishoiusüsteemi ainukene osa, mis ülekoormuse juures vaevleb, «EMO, kiirabi ja perearstid ning haigestumine viib inimesi perearstide juurde ja kiirabi kutsutakse ka. Esmatasand kipub meelest minemast,» tõdes ta.

Altmetsa sõnul on haiglates olnud tõus väga suur ning eelkõige raskekujulise koroonapatsientide hulgast. «Valdavalt on vanemaealised, aga PERH-is on näiteks ka 40-aastased eelnevate kaebusteta ning siis sattunud raske hingamispuudulikkusega haiglasse,» selgitas Altmets.

«Voodikohtade seis haiglates on kriitiline ning neid tuleb juurde teha. Eriti kriitiline on teise astme voodikohtadega,» nentis Altmets.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles