Kiirtestimine koolides jätkub ka peale koolivaheaega

PM Tervis
Copy
Koroona kiirtestimine koolides.
Koroona kiirtestimine koolides. Foto: SANDER ILVEST/Scanpix

Regulaarsel kiirtestimisel üldharidus- ja kutsekoolides on koolide turvaliselt avatuna hoidmisel endiselt tähtis roll. Praegustel ärevatel aegadel on veelgi olulisem võimaldada õpilastele kontaktõpet.

Haridus- ja teadusministeerium on koole alates eelmise aasta novembrist regulaarselt varustanud kiirtestidega. Ministeeriumi kriisijuht Rain Sannik tõdeb, et testide jäägid on hetkel, mil on algamas uus testidega varustamine, kooliti väga erinevad.

«On õppeasutusi, kus teste jagub peale koolivaheaega mitmeks nädalaks, aga ka neid, kellel testid on otsakorral,» selgitab Sannik ning toob välja, et riigi tugiteenuste keskuse (RTK) läbiviidava hanke raames loodeti koolidele täiendavalt teste tarnida märtsi alguseks.

«Paraku üks hankel osalenu vaidlustas hanke ning seetõttu ei ole olnud võimalik lepingut veel sõlmida. Loodetavasti saab vaidlustus peatselt lahenduse ja selle hanke raames saab teste hakata koolidesse viima siiski järgmise nädala lõpus.»

Kuna koolide turvaliselt avatuna hoidmisel on kiirtestimine väga tähtis, leidis ministeerium seniks lahenduse, kuidas võimaldada kooliperede kaks korda nädalas testimist kohe peale vaheaega ka neis õppeasutustes, kus kiirtestide varud on lõppemas. Koolipidajad või koolid saavad ise soetada kiirteste vajadusel kuni kaheks nädalaks, kui olemasolevad testid otsa saavad. Ministeerium kompenseerib nende testide maksumuse koolipidajale peale ostu sooritamist.

Tagasi üles