L, 1.04.2023

Finnairi lendudel kaob maskikohustus

BNS
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Finnair.
Finnair. Foto: Andreas Haas / imago images via www.imago-images.de

Kuna paljudes riikides on vaktsineerimine jõudnud kõrgele tasemele ning levivad viirusetüved on varasemast leebemad, on hakatud leevendama ka Covid-19ga seotud piiranguid. Seetõttu kaotab ka Finnair oma lendudel maskikohustuse.

Alates esmaspäevast ei pea reisijad ega lennusaatjad enam Finnairi lendudel maski kandma, välja arvatud juhul, kui seda näevad ette sihtkoha- või lähteriigi seadused. Reisijad, kes soovivad maski kanda, võivad seda loomulikult teha.

«Lennukit peetakse koroonaviiruse leviku osas madala riskitasemega kohaks, seda efektiivse õhukonditsioneeri ja teiste faktorite tõttu,» ütles Finnairi meditsiinidirektor Kimmo Ketola. «Siiski: kui soovite isiklikel põhjustel lisakaitset, siis võite alati ette panna FFP2 või FFP3 maski – mõlemad kaitsevad viiruste vastu suurepäraselt, isegi juhul, kui teised reisijad pardal maske ei kanna.»

Paljud riigid näevad siiski ette, et lendudel riiki ja riigist välja kantakse maski. Sellistel reisidel peavad maski ette panema nii lennumeeskond kui reisijad ning hoidma seda ees terve lennu aja.

Täieliku nimekirja riikidest, kuhu reisides on tarvis näokaitset kanda, leiab leheküljelt Finnair.com. Näiteks lendudel Skandinaaviasse ja sealt tagasi pole vaja maski kanda, samas paljudel lendudel Aasiasse ja ka Euroopasse peab mask ees olema.

Eesti kaotas maskikohustuse 3. aprillil.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles