T, 4.10.2022

Tervisekassa müksab SMS-sõnumiga eakaid koroonavaktsineerima

PM Tervis
Tervisekassa müksab SMS-sõnumiga eakaid koroonavaktsineerima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Alates tänasest kutsub tervisekassa SMS-sõnumiga vaktsineerima kõiki üle 60-aastaseid Eesti elanikke, kellel on alustamata Covid-19 vastane vaktsineerimine või kelle viimasest doosist või põdemisest on möödas üle kuue kuu.

SMS-teavitusi saadetakse etapiti, vastavalt inimese vaktsineerimise staatusele. Esimesena saavad teavituse kõik üle 60-aastased Eesti elanikud, kes ei ole veel vaktsineerimisega algust teinud. Seejärel teavitatakse neid eakaid, kellel on pooleli esimene vaktsineerimiskuur. Viimastena saavad teavituse eakad, kes peaksid ennast vaktsineerima esimese või teise tõhustusdoosiga.

«Teatud seisundi puhul, milleks on kroonilised haigused ja vanus, ei ole inimese immuunsus piisavalt tugev ega püsiv. Seetõttu on oluline, et eakad inimesed ennast koroonaviiruse vastu vaktsineeriks ning SMS-teavitus on kindel viis seda meelde tuletada,» rääkis tervisekassa esmatasandi teenuste osakonna juhataja Külli Friedemann. Tema sõnul on Eestis palju eakaid, kel on vaktsineerimiskuur alustamata või kelle viimasest vaktsiinidoosist on möödas üle kuue kuu.

Sõnumi saavate inimeste kontaktandmed pärinevad rahavastikuregistreist ja riigiportaalist, kuhu igaüks saab ise oma kontaktandmeid esitada. Selleks, et SMS-teavitus jõuaks kohale, palub tervisekassa uuendada riigiportaalis www.eesti.ee oma kontaktandmed ning lisada telefoninumber ja kasutusel meiliaadress.

Tervisekassa saadab teavitusi erinevatel põhjustel, näiteks ravikindlustuse lõppemise või Euroopa ravikindlustuskaardi lõppemise kohta, ning ka Covid-19 vastu vaktsineerimisele kutsudes. 

Vaktsineerimise kohta leiab informatsiooni veebilehelt vaktsineeri.ee, seal on ka teave vaktsineerimiskabinettide, registreerimise ja lahtiolekuaegade kohta igas maakonnas. Meditsiinilist nõu saab küsida perearsti nõuandetelefonil 1220 ja vaktsineerimisega seotud küsimustele saab vastuseid tervisekassa klienditeeninduse telefonilt +372 669 6630.

Märksõnad
Tagasi üles