R, 31.03.2023

WHO komitee arutab Covid-19 hädaolukorra staatust

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maailma Terviseorganisatsioon.
Maailma Terviseorganisatsioon. Foto: Shutterstock

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Covid-19 hädaolukorra komitee kogunes reedel arutama, kas pandeemia nõuab ikka veel kõrgeimal tasemel ülemaailmset häiret.

WHO juht Tedros Adhanom Ghebreyesus ütles enne kohtumist, et pandeemia hädaolukorra faas ei ole veel läbi, sest viimase kahe kuuga suri maailmas sellesse haigusse rohkem kui 170 000 inimest.

«Ma ei hakka hädaolukorra komitee nõuannet ennetama, kuid mulle teeb tõsist muret olukord paljudes riikides ja surmajuhtumite arvu suurenemine,» ütles ta teisipäeval ajakirjanikele.

Komitee 14. kriisikohtumine leiab aset peaaegu kolm aastat pärast päeva, mil WHO esmakordselt koroonahäire andis, kuna viirus oli hakanud Hiinast väljaspool levima.

Sõltumatu komitee käib koos iga kolme kuu tagant, arutab pandeemiaolukorda ja annab Tedrosele aru.

«Me oleme kindlasti paremas olukorras kui kolme aasta eest, kui see pandeemia esmakordselt ründas, kuid ülemaailmne kollektiivne vastus on taas pinge all,» ütles Tedros teisipäeval.

Tema sõnul on maailmas liiga vähe inimesi adekvaatselt vaktsineeritud, paljud haigestuvad koroonasse ja viirusevastaseid ravimeid ei ole saada.

Ka tervishoiusüsteemid näevad vaeva, et koroonakoormaga toime tulla.

Hädaolukorra komitee eelmine koosolek oli oktoobris, siis jõuti järeldusele, et pandeemia on endiselt rahvusvahelise tähtsusega rahvatervisealane hädaolukord (PHEIC).

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles