23. märtsil kella 17.07 paiku saabus päästjaile väljakutse, et Emajões on inimene. Lõuna prefektuur kinnitas hiljem, et mehed olid joomingu käigus vedanud kihla, et üks neist hüppab jõkke. 22-aastane mees hüppaski. Meedikutele kurtis ta pärast vettehüpet, et tema alakeha on tundetu.
7. aprillist viibib noormees Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuses. Päevas tehakse talle kuni neli 45-minutilist protseduuri (tegevusteraapia, füsioteraapia, massaaž), kuid suurema osa ajast lamab ta voodis. Küll suudab ta praegu juba ratastoolis istuda ning aeg-ajalt mõnda sõrme liigutada.
Tema ema on murest murtud. «Noormees, kelle lapsepõlveunistuseks oli omamoodi tähendusrikkal kombel saada tuukriks ja uurida merepõhjas laevavrakke, unistab täna vaid sellest, et saaks kontrolli oma elu üle enda kätte ja iseseisvalt toime tulla, õppida ning leida jõukohane töö, näiteks IT-valdkonnas,» tõdes ema.
Õnnetuse päeval tähistas noormees tagantjärele oma sünnipäeva, kus veeti kihla, et ta ei julge nagunii vette hüpata. Õnnetuseks tõestas noormees, et julgeb küll.
Kohe helistas talle poja sõbra ema. «Alguses tundus see hüppamine absurdne, et miks, milleks?» meenutas ta. «Ma ei tahtnud seda kohe uskuda, lootsin, et see ei ole nii, et äkki on ta lihtsalt alajahtunud. Kogu minu maailm kukkus kokku, kui sain kinnitust sellele, mis juhtunud oli.»
Pojaga pole ta sellest eriti rääkinud. «Küsisin ainult niipalju, et kas ta ei taibanud siis jalad ees hüpata. Ta vastas, et tema ei teadnud, et seal nii madal vesi oli. Tõepoolest, uurisin ka ise - vesi on tume ja ei oska küll arvata, kui sügav see on,» tõdes ema.