Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Miljonid võtavad ravimeid, mis võivad nad jätta pärast teist vaktsiiniannust Covid-19 vastaste antikehadeta June Tatelman sai hiljuti teise annuse Pfizeri Covid-19 vaktsiini ja pandeemia lõpp terendas ta silme ees. Ameeriklanna rõõmustas, et võib varsti lastelastega mängida ja naasta vabatahtliku töö juurde. Võib-olla isegi mõne kuu pärast, kui abikaasa saab 75-aastaseks, minna restorani tähistama. Jalutades kohtas ta perearsti, kes rikkus selle rõõmu sekunditega, vahendab CNN.
«Kui inimene on harjunud nädalavahetusi alkoholivines veetma, vajab ta sellele tegevusele head asendust» Alkohol on meie kultuuris tavapärane ja kuulub nii igapäevaelu kui ka tähtsamate sündmuste juurde. Samal ajal sureb Eestis igal aastal otseselt alkoholi tõttu üle 500 inimese, kaudselt alkoholist põhjustatud surmi on kordades rohkemgi. Milline on alkoholi tarvitamise vähendamisel inimese enda, tema lähedaste ja ühiskonna roll, selgitab Confido sõltuvusravikeskuse psühholoog Lauri Pihkva.
Eesti arstid saavad Covid-19 taastusravi juhendi, järelravi võib kesta üle aasta Äsja valmis Covid-19 taastusravi käsitlusjuhend, mis on praegu terviseametis kooskõlastamisel. «Ühist käitumisjuhendit oli vaja selleks, et kolleegid saaksid pakkuda Covid-19 läbipõdenud patsientidele parimat ravi. See ravi võib kesta aasta, kuid võimalik, et kauemgi,» ütleb Ida-Tallinna keskhaigla taastusravikliiniku juht, terviseameti hädaolukorra meditsiinijuhi asetäitja Heidi Alasepp.
Tagasi üles
Back