Tarbija24 lugeja avastas oma kuldsõrmuse alt väikesed sügelevad nahavillid, ehkki kuldehteid kannavad ka tundliku nahaga ja allergiate käes kannatavad inimesed. Selgub, et «pulmasõrmuse lööve» on üks tavalisemaid nahalööbeid.
Ka kuldsõrmused võivad põhjustada allergiat
Allergoloogi Kaja Julge sõnul võib põhjus olla niklis, sest päris puhas kuld on pehme ja sellest ehteid teha ei saa. Aga ei pruugi…
Sõrmuse kohale tekib lööve tavapärasemalt neil, kellel on tundlik nahk, mõni allergia, ekseem või atoopiline dermatiit.
Sageli tekib lööve siis, kui ühte ja sama sõrmust on juba aastaid kantud. Sõrmuse alla tekivad väiksed punased laigud. Selline lööve võib inimesel tekkida spontaanselt, aga võib ka ajapikku krooniliseks muutuda.
Löövet kutsutakse abielusõrmuse dermatiidiks, mis on rohkem levinud abielunaiste seas. Samas võib selle lööbe endale saada igaüks, kes kannab sõrmust aastaid.
Läbipaistev küünelakk aitab
Enamasti põhjustab löövet just nikkel abielusõrmuses. Paljud kuldehted sisaldavad ikkagi ka väga väikses koguses niklit, mida kasutatakse, et muuta pehme ja sepistatav kuld tugevaks.
Nikliallergia on väga tavapärane, kuid paljud ei teagi oma allergiast. Nikliallergia võib avalduda kokkupuutest metalliga teksadel, rinnahoidjate klambritega vms.
Nikliallergia puhul aitab see, kui värvida sõrmuse sisemus aeg-ajalt üle läbipaistva küünelaikiga.
Samuti võib nahka ärritada sõrmusele kogunenud seebikiht või muu mustus sõrmuse all.
Aitab ka see, kui kanda mingil perioodil sõrmust erinevates sõrmedes. Samuti tuleks sõrmust puhastada ja kuivatada.
Löövet on lihtne ravida kasutades spetsiaalseid kortisoonkreeme. Kui lööve nädalaga ei taandu, tuleks arstile pöörduda.