«Oleme opereerinud inimesi, kes punastamise tõttu on pidanud vahetama töökohta, kes on kõrvale jäänud sotsiaalsest suhtlusest ja kelle elu jääb punastamise tõttu justkui seisma,» tõi Laisaar näiteid.
Puna tekib palgele füüsilise pingutuse või tugevate emotsioonide tagajärjel ja see paistab enam välja heleda nahatooniga inimestel. Punastamine ilmneb sageli ühtlaselt, kuid võib olla ka laiguline või lööbesarnane, seda põhjustab verevoolu suurenemine väikestes nahaalustes veresoontes.
Operatsiooni käigus lõigatakse rindkereõõnes läbi sümpaatilise närvitüve harud, millega võetakse veresoontelt võimalus reageerida. Operatsiooni tehakse torakoskoopiliselt kuni viiemillimeetrise diameetriga instrumentidega, sarnast operatsiooni tehakse sagedamini käte ja kaenlaaluste liighigistamise korral.
Üldiselt on efekt Laisaare sõnul hea, operatsiooni tulemusel punastamine kas väheneb oluliselt või kaob täielikult. Samas ei tohi unustada, et igasuguse operatsiooniga võivad kaasneda soovimatud kõrvaltoimed. «Nendega on võimalik patsienti nii-öelda hirmutada,» märkis Laisaar. «Kui kõik operatsiooniga kaasnevad ohud ette lugeda, on kohe selge, kellel on probleem tõsine ja kellel mitte.»
Võimalike kõrvalmõjudena tõi Laisaar välja kirurgilist laadi tüsistused, mis esinevad küll haruharva, kuid võivad see-eest olla väga tõsised. «Samuti võib punastajatel, kellel enne operatsiooni higistamisprobleemi ei olnud, tekkida liighigistamine, samas kui käte nahk muutub liiga kuivaks,» selgitas ta.
Laisaare sõnul tekib punastamise probleem enamasti teismeliseeas. «Lapsi me põhimõtteliselt ei opereeri, kuna neil võib see lähitulevikus üle minna. Enamikul juhtudel tulevad operatsioonile 20–30ndates naisterahvad, kuid oleme opereerinud ka mehi. Aastate jooksul oleme ainult punastamisega seotud operatsioone teinud kuni paarkümmend,» ütles Laisaar.