N, 30.11.2023

Tänane õdede päev keskendub uuendustele tervishoius

Siiri Erala
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Täna on rahvusvaheline õdede päev.
Täna on rahvusvaheline õdede päev. Foto: Caro / Scanpix
Täna tähistatakse rahvusvahelise õdede nõukogu eestvedamisel maailmas õdede päeva, mille seekordseks teemaks on õdede loodud uuendused tervishoius. Eestis toimub sel puhul konverents pealkirjaga «Õed uuendajad».

«Õed tegelevad kogu maailmas, nii ka Eestis igapäevaselt uuendustega, et parandada tervishoidu vähendades seejuures tervishoiusüsteemi kulusid. Paljude õdede läbi viidud uuendused on Eesti patsientide ja elanikkonna tervist märkimisväärselt parandanud ja tervishoiuteenused kättesaadavamaks muutnud,» ütles Eesti Õdede Liidu president Ester Pruuden meditsiiniuudiste portaalile Mu.ee.

Näiteks on õdede iseseisvad vastuvõtud oluliselt parandanud abi kättesaadavust kroonilistele haigetele ning aidanud sel moel nende haigusi kontrolli all hoida. Haiguste ennetamine on aga teadaolevalt suurimaid ja kuluefektiivsemaid tegevusi rahvatervise parandamisel.

Konverentsil kõnelevad õed oma kogemustest ja mõtestavad läbi viidud uuendusi praeguses tervishoiusituatsioonis. Räägitakse õdede juhtivast rollist patsiendi turvalisuse mõjutajana, patsiendiõppe arendajana ja kiirabibrigaadide juhtijana. Samuti käsitletakse konverentsil õe juhtivat rolli haavaravi protsessis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles