Eve Sooba soovitab probleemsele nahale pigem tõhusamat soolavanni, mida saab väga edukalt teha ka kodus. «Soolavanni võiks teha kaks-kolm korda nädalas. Vannivette tuleks lisada näiteks meresoola, võib lisada natuke õli,» soovitas ta. Kui nahka veel tõhusalt kreemitada (õigete baaskreemidega), on tulemused näha juba kahe-kolme nädala pärast.
«Soolakamber sama efekti ei anna, seetõttu ma oma patsiente sinna ei saada, vaid soovitan neile pigem lahja kontsentratsiooniga soolavanni,» lisas ta.
Taastusarsti sõnul on hingamisteede haiguste ravis abi ka füsioteraapiast. Füsioterapeut õpetab patsiendile hingamisharjutusi, õiget kehahoidu jms. Teadlik regulaarne hingamisharjutuste tegemine ja õige füüsiline koormus (sõltub haiguse staadiumist) parandab tõhusalt inimese sooritusvõimet.
«Pärast taastusravikuuri muutuvad paljud kopsuhaiged juba mõne aja möödudes palju toimekamaks,» nentis Sooba, kelle sõnul võiks füsioteraapiat kombineerida soolaraviga.
«Soolaravi võimalus peaks taastusravisse jääma, kuid mitte iga haige kompleksravi osana, vaid ainult neile, kellele see on näidustatud. Esmane on siiski kopsuarsti määratud medikamentravi,» tõdes Sooba.
• Haigekassa tasub soolakambriravi eest siis, kui patsiendil on selleks meditsiiniline näidustus ja kui sinna suunab eriarst. Perearsti tellitud protseduuride eest haigekassa ei tasu.
• 2012. aastal esitati haigekassale 1512 raviarvet ning teenust osutati 14 456 korda kokku 25 587,12 euro eest.
• 2011. aastal esitati 1635 raviarvet ning teenust osutati 15 518 korda kokku 27 466,86 euro eest.
• Enim on teenust kasutanud taastusraviarstid.
• Soolaravi teenus on haigekassa tervishoiuteenuste loetelus alates 1998. aastast.