Eestis välja töötatud vähiravimi kandidaati hakatakse tootma Tallinnas

Vähiuuringute tehnoloogia arenduskeskuse juht Riin Ehin.

FOTO: Liis Treimann

Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse projektiportfellis oleva emaka limaskesta vähi vastase ravimikandidaadi Virexxa tootmine plaanitakse korraldada Eestis AS Kevelt’is, milleks omanikud uuendavad 8 miljoni euroga ettevõtte ravimitootmisüksust.

Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse (VTAK) juhi Riin Ehini sõnul investeeris rahvusvaheline bioloogiliste ravimite ja diagnostika firma OPKO Health Acquieries Interest VTAKi partnerettevõtte AS Kevelt’i emafirmasse Pharmsynthez  aprill lõpul 46 miljonit eurot. Senised omanikud investeerisid samuti täiendavalt 20 miljonit eurot. 8 miljoni euroga uuendatakse AS Kevelt’i ravimitööstuse üksust, kus hakatakse tootma ravimeid Euroopa ja USA turule.

«Eesti valiti ravimitööstuse asukohaks seetõttu, et siin on tugev koostöö avaliku- ja erasektori vahel vähiuuringutes ning ravimiarenduses,» märkis Riin Ehin.

AS Kevelt’i ja VTAKi vahelises koostöös on arendamisjärgus ka teine ravimikandidaat – Oncohist, mis on suunatud akuutse müeloidse leukeemia raviks.

Tagasi üles