25 last said toetajate abil hädavajalikud hooldusvoodid

Pisike Rasmus oma uhiuues hooldusvoodis.

FOTO: Tartu Ülikooli kliinikumi lastefond

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond soetas 35 377 euro eest 25 voodihaigele lapsele hädavajalikud hooldusvoodid.

See sai võimalikuks tänu Procter & Gamble’i kampaaniale ning sotsiaalministeeriumi toetusele. Procter & Gamble’i ning Lastefondi talvise koostöökampaaniaga «Kingi lastele rõõmu» koguti 24 677 eurot funktsionaalvoodite ostuks sügava ja raske puudega lastele üle Eesti. Lastefondi taotluse peale otsustas 9900 euro ulatuses ühekordset toetust välja maksta ka sotsiaalministeerium ning fondi püsiannetajate toel lisati toetussummale 800 eurot.

Sügava ja osaliselt ka raske puude korral on eriotstarbeline funktsionaalvoodi möödapääsmatu abivahend, kuid riigi ja kohalike omavalitsuste toetusvõimalused on piiratud. Samas on hooldusvoodite hinnad vahemikus 1000-2000 eurot ja paljud pered ei jõua seda ise soetada.

«Lastefond on sel aastal keskendunud sügava ja raske puudega lastele – alustasime hooldamiseks hädavajalike vahendite soetamisega, et lapsed saaksid kasvada ja areneda oma koduses keskkonnas,» ütles Lastefondi tegevjuht Agnes Karlson.

«25 voodihaige lapsega perekonda said endale eriotstarbelise hooldusvoodi ning kõik nad on kinnitanud, et see suur kingitust annetajatelt on nende igapäevast toimetulekut parandanud,» lisas Karlson. 

Funktsionaalvoodeid vajavad perekonnad jõudsid oma abipalvega Lastefondini tänu fondi vabatahtlikele, ajakirjale Puutepunkt ning sotsiaalministeeriumile. Funktsionaalvoodeid jaotas Lastefond üle Eesti: Tallinnasse 11, Pärnusse ja Pärnumaale 5, Põlvassse ja Põlvamaale 2, Tartusse 2, Jõgevamaale 1, Võrumaale 1, Valgamaale 1, Lääne-Virumaale 1 ning Saaremaale 1 voodi.

Tagasi üles