Perel aidati soetada halvatud tütre hooldamiseks vajalik tõstemasin

Tartu Kliinikumi lastefondi maskott rattavõistlusel.

FOTO: Facebook

TÜ Kliinikumi Lastefond toetas 755 euroga liikumisvõimetule tüdrukule Britile koduse tõsteseadme ostu, mis hõlbustab tema ööpäevaringset hooldust.

Britt on 16-aastane Pärnu tütarlaps, kes aastavanusena põetud viirushaiguse tüsistuste tagajärjel on sügava puudega ja täielikult halvatud ning vajab lakkamatut hoolitsust ja järelevalvet. Tema igapäevase hooldamise juures on oluliseks abivahendiks kallihinnaline koduseks kasutamiseks mõeldud tõstuk, mille soetamisel vajas pere abi ka lastefondilt.

Koduse tõstemasina Solo Lift maksumus oli 6020 eurot, millest suurema osa kattis riik. Perele üksinda aga ei olnud korraga ka 35-protsendilise omaosaluse tasumine jõukohane, mistõttu otsitigi välist abi. Pärnu linna kõrval, kes toetas perekonda 550 euroga, pani abivahendi soetamisele 755 euroga õla alla ka lastefond.

«See juhtum on hea näide koostööst riigi, kohaliku omavalitsuse, abivajaja pere ja annetajate vahel – kõigi ühisel pingutusel sai laps hädavajaliku seadme, mis tema elu veidigi kvaliteetsemaks muudab,» ütles lastefondi tegevjuht Küllike Saar.

Tagasi üles