Pea pool marutõve tõttu hukkunutest on alla 15-aastased ja paljudes arengumaades nakatuvadki marutõppe eeskätt lapsed.
Lapsed puutuvad tihedalt kokku vaktsineerimata koertega – nendega mängimisel hammustavad ja kriimustavad koerad lapsi sageli näo ja pea piirkonda – sellised hammustused on aga nakatumise põhiline riskitegur. Lapsed ei tea loomal kahtlustada marutaudi ning seetõttu nad ei teata vanematele loomahammustusest, -kriimustusest või lakkumisest.
Kodu- ja metsloomade marutaudi vastane vaktsineerimine on põhiline haiguse levikut tõkestav meede. Sellised kogemused on olemas lähiminevikust Euroopast ja kaasajal Aasiast, Lõuna- ja Ladina Ameerikast ning Aafrikast. Näiteks Mehhikos järgnes koerte vaktsineerimisele 92 protsendiline marutaudi vähenemine, mille tagajärjel vähenes 82 protsendi võrra ka inimeste nakatumine marutõppe.
Tüüpiliseks Euroopa riigiks, kus ei esine inimeste marutõve kohalikke juhte juba rohkem kui sada aastat, on Ühendkuningriik – viimane inimene nakatus seal marutõppe 1902. aastal. Üksikuid marutõve juhte on seal küll esinenud, kuid need inimesed on nakatunud välismaal või imporditud nakatunud loomadelt. Samal ajal on mitmetes Euroopa riikides tuvastatud nahkhiirte kolooniates Euroopa nahkhiire marutaudiviiruse esinemine ning on esinenud ka nahkhiirtega kokku puutunud inimeste nakatumist.
Lähtudes sellest, et maailm ei ole kaugeltki vaba marutaudist, on omaette probleemiks marutaudi ohuriike külastavate turistide võimalik nakatumine näiteks Indias, Pakistanis, Hiinas ning muudes Aasia, Lõuna- ja Ladina Ameerika ning Aafrika maades. Siit tuleneb ka soovitus – marutaudi ohuriike külastavad reisijad peaksid end eelnevalt marutõve vastu vaktsineerima.