Mida soovitate karjääri tegevatele täisjõus meestele, et nad end üle ei pingutaks?
Soovitan teadvustada endale, et inimene hakkab vananema kohe pärast sündimist. Sellega käivad kaasas teatud muutused meie organismis, sh rahvakeeli öeldes veresoonte lupjumine. Küsimus on ainult, mis tempos. Kogu organism vajab juua, süüa, tasakaalu ja taastumist. Nii et õppige iseennast tundma ja kuulake keha hääli. Lahkunud Aldo näide on nii klassikaline, et sellest võiksid vähemalt elamist nautivad sõbrad õppida.
Perearst Anneli Kalle-Talvik
Mida teevad mehed valesti, et surevad noorelt äkksurma?
Sport on mõistlikus koguses tervisele hea. Aga tuleb käia ka perearstil, kindlasti regulaarselt pärast 35. eluaastat — isegi kui pole ühtegi kaebust. Perearst küsib pärilike riskide kohta ja hindab isiklikke riske (ülekaal, kõrge vererõhk, stress, ülekoormus jne), määrab analüüse ja uuringuid. Olenevalt vastustest annab ka soovitusi, kuidas oleks õige edasi elada. Kas patsient arsti nõuandeid kuulab, otsustab muidugi tema ise.
Kas mehed on viletsamad arsti juures käijad?
Muidugi! 90 protsenti noortest meestest satub vastuvõtule mingi kohustusliku tervisekontrolli kaudu. Mees, kes tuleb 35-aastaselt ise oma tervist kontrollima ja siis ka arsti nõuannete järgi toimib, on iga perearsti unistus! Kahjuks on neid kurvakstegevalt vähe. Sageli toob mehe arsti juurde hoopis naine. Mis on igati hea.
Kas edukuse ja tormaka elustiiliga käib kaasas ka suhtumine, et minuga ei juhtu midagi, sest ma teen ju sporti?