Lõuna-Dakota teadlaste tehtud uuringu tulemused näitavad, et enne olulise otsuse tegemist tuleks tarbida suhkrut, kuna niimoodi teeb inimene pikemas perspektiivis kasulikuma otsuse.
Uuring: suhkru söömine aitab teha parema otsuse
Uurijad lasid 65 tudengil vastata reale küsimustele, milles nad pidid valima, kas tahaksid saada väiksema rahasumma kohe kätte või suurema summa tulevikus, vahendab
.
Pooltele küsimustele vastasid osalejad tühja kõhuga ning pooltele niimoodi, et olid eelnevalt suhkruga rikastatud karastusjooki sisse kummutanud. Veresuhkru taset mõõdeti nii testi alguses kui ka peale seda, kui karastusjook oli ära joodud.
«Kümne minuti möödudes peale joogi tarbimist olid uuringus osalejate huvi suurema summa vastu tulevikus kõrgem,» selgitas uuringut juhtinud psühholoog Xiao-Tian Wang.
«See on nagu söömisegagi: kui su veresuhkru tase on kõrgem, suudad sa söömisega kauem viivitada,» lisas ta.
«Me tahtsime teada saada, kas veresuhkur määrab peale söömiskäitumise ka otsuste vastuvõtmist. Teisisõnu, kas sa suudad suuremat tasu kauem oodata, kui su veresuhkru tase on kõrgem,» selgitas Xiao-Tian Wang.
«Me leidsime, et jah, sa suudad,» lisas ta.
Uuringust tuli välja veel seegi, et dieetjooki joonud osalejad tegid otsuse pigem impulsi ajel ning võtsid kohese, ent väiksema tasu.
«Juues dieetjooki, tekib kehas n-ö energiakriis, sest sa küll jood midagi, mis maitseb väga hästi, ent ei sisalda kaloreid. Su keha saab sellest aru ning püüab seega haarata kõike, mis on kohe ja praegu saadaval. Seega põhjustab dieetjook suuremat impulsiivsust,» selgitas Wang.