Hambaarstid otsivad teenimisvõimalusi Soomest

Siiri Erala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hambaarst
Hambaarst Foto: AFP / Scanpix

Möödunud aastal kasvas välismaale tööle minna soovivate tervishoiutöötajate arv hüppeliselt, näiteks otsis varasemast suurem hulk hambaarste võimalust oma ametit Soomes pidada.

Terviseameti andmeil võttis 2009. aastal dokumendid välismaale tööle minemiseks välja 286 tervishoiutöötajat, varasematel aastatel on see arv jäänud alla 200, kirjutas meditsiiniuudiste portaal

Mu.ee

.

Soome tervishoiuasutustele renditööjõudu vahendava firma Mediradix personalikoordinaatori Kaili Hjorth kinnitas, et võrreldes 2008. aastaga on kõige rohkem kasvanud just hambaarstide huvi. Samas firmas hambaarstidele tööd otsiv Kristiina Kasko näeb selle põhjusena asjaolu, et Eestis on hambaarstid eraettevõtjad: kui patsientide arv väheneb, siis kahanevad ka käibed ja arsti kuutasu. Soomes töötavad hambaarstid üldjuhul polikliinikutes ja linnahaiglates, kus neil on fikseeritud tunnitasu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles