Esmalt tuleb muidugi mainida, et esimene soovitus on mitte alkoholi tarbida. Siin on mõned pohmelliravi abimehed, kui kahju organismile on juba tehtud. Need võivad tunduda küll veidrad, kuid neid toetab teadus, kirjutab The Telegraph.
Mida soovitavad teadlased pohmelliravimina?
Karastusjook Sprite
Teadlased on analüüsinud 57 erineva joogi mõju pohmellis inimeste tervisele ning leidnud, et Sprite’i joonud inimestel kadusid sümptomid kõige kiiremini. Nimelt usuvad teadlased, Sprite kiirendab alkoholi lõhustumist.
Alkoholi lagundamine toimub põhiliselt maksarakkudes sisalduvate alkoholi lõhustavate ensüümide abiga. Alkoholi lõhustamise käigus tekib mitmeid keemiliselt aktiivseid ühendeid, mis põhjustavad halba enesetunnet.
Praemuna jogurtiga
Pohmelli tekitab alkoholi lõhustumisel tekkiv jääkaine atseetaldehüüd. Näiteks muna ja jogurt sisaldavad aminohapet tsüsteiini, mis lõhustab atseetaldehüüdi ja neutraliseerib alkoholi kahjuliku toime.
Vesi
Alkohol on diureetikum, mis tähendab, et see sunnib organismi väljastama rohkem vedelikke kui sisestatakse. Pohmelli põhjustab vedelikupuudus, mida saab vältida juues vett nii enne kui ka pärast voodisse minemist. Vesi aitab ka kahjulikke aineid väljutada. Kohvi joomine seevastu on halvim mõte, kuna kofeiin viib samuti vedelikku kehast välja. Hetkeks võib ju parem hakata, kuid kokkuvõttes pead veel rohkemgi vett jooma.
Mahl
Alkoholi joomine vähendab energiavarusid, kuna alkohol tühjendab maksa glükogeenivarusid. Seega tunned pohmelli ajal väsimust ja loidust, kuna veresuhkru tase on madal. Veresuhkrut tõstab fruktoos ehk puuviljasuhkur, mida on puuviljades, marjades, mahlas ja mees. Fruktoos aitab energiat taastada, et alkohol kehast välja viia.