Karepa on olnud aktiivselt tegev ka Memento organisatsioonis ja osalenud kümne aasta jooksul Tallinna Kultuuriülikooli töös. «Olen harjunud käima, ei kujuta ennast kodus istumas ettegi. Tahaks ikka eluga kursis olla,» ütleb naine, kes vahetevahel käib ka oma kolme lapselapselast hoidmas.
Tartu Ülikool on laiendanud oma Väärikate Ülikooli võrku pea üle kogu Eesti. See sai 2010. aastal alguse Pärnu kolledžist, kuid tegutseb nüüd Tartu kõrval juba ka Tallinnas (nii eesti- kui venekeelsena), Viljandis, Narvas ja Türil.
Väärikate Ülikooli projektijuhi Karmel Talli sõnul on sellegi õppevormi eesmärk aktiveerida vanemat elanikkonda, pakkudes neile sobivaid elukestva õppe võimalusi. Akadeemilist laadi loengute kõrval antakse ka praktilist laadi nõuandeid ja teadmisi. Näiteks on väga populaarsed tervist ja toitumist käsitlevad teemad, aga ka päevakajalisi majanduse ja õiguse probleeme lahkavad käsitlused. Nõnda aetakse Kolmanda Nooruse Ülikooliga tegelikult ühte ja sama asja.
Talli sõnul kasvab huvi eakate enesetäienduskursuste vastu ja vajadus nende järele iga aastaga. Viimati jäi Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna Vanemuise tänaval asuva maja suur, 500 kuulajat mahutav ringauditoorium igal juhul nii kitsaks, et inimesed pidid treppidel istuma ja registreerimine tuli lõpetada. Tallinnas toimuvad Väärikate Ülikooli loengud rahvusraamatukogu suures saalis, mis saab samuti alati rahvast täis.
Kokku on väärikaid õppureid 2000 ringis. «Usun, et need, kel kunagi ülikool lõpetatud, tunnevad elu lõpuni sellega seost ja vajadust sobiva enesetäiendamisvõimaluse järele, aga teistelegi on selline kooskäimise viis sobiv,» hindab Tall.