Tsahkna toetab apteekrite tervishoiutöötajaks saamist

Liis Velsker
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Margus Tsahkna
Margus Tsahkna Foto: Teet Malsroos / Õhtuleht

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahka toetas tänasel istungil apteekrite nimetamist tervishoiutöötajaks ja kinnitas, et sotsiaalministeerium on vastavate seaduste väljatöötamist alustanud.

Sotsiaalkomisjon arutas täna apteekrite nimetamist tervishoiutöötajateks ja apteegiteenuse seotust tervishoiuteenusega. «Olen seisukohal, et apteekrid on samuti tervishoiutöötajad ning sotsiaalministeerium on vastavate seaduste väljatöötamist koos apteekritega ka alustanud,« ütles Tsahkna.

Lisaks toetas sotsiaalkomisjon tänasel istungil Eesti Nooremarstide Ühenduse pöördumist nooremarstide tervishoiuteenuse osutamise kohta. Selleks muudetakse tervishoiuteenuste korraldamise seadust nii, et tervishoiutöötaja võib osutada tervishoiuteenuseid mitte ainult omandatud erialal, vaid ka omandatud kutse piirides.

«Arstiõppe läbimine annab esmalt arstikutse. Alles residentuuri läbimisel saavad nooremarstid eriarsti diplomi ja omandavad eriala. Kuna praegu lubab seadus osutada tervishoiuteenuseid ainult eriala piirides, kuid igapäevaselt praktiseerivad nooremarstid omandatud kutse alusel, siis viisime vastava paranduse seadusesse sisse,» selgitas Tsahkna.

Samuti otsustas sotsiaalkomisjon, et haigekassa hüvitab kindlustatud isikutele piiriüleseid tervishoiuteenuseid alates 25. oktoobrist. Sellega tagatakse inimeste õigus saada piiriülese tervishoiuteenuse hüvitist alates direktiivi ülevõtmise kuupäevast.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles