Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
/nginx/o/2013/07/12/1892256t1hdb22.jpg)
USA väljaanne toob välja 13 veidramat pohmelliravimit mujalt maailmast.
Kui ameeriklased joovad pärast ülekäte läinud pidutsemist hommikul kokteili Bloody Mary, siis mujal maailmas kasutatakse veidramaidki nippe, kirjutab The Daily Beast.
- Jaapan – pärast õhtut, mil liiga palju saket sai joodud, jäävad jaapanlased lootma kuivatatud ploomidele, mida nimetatakse umeboshi´deks. Vähem julged lahjendavad kibedaid ploome, kastes neid rohelise tee sisse.
- Saksamaa – sakslastel on iga toidu jaoks sõna, ka joomajärgseks hommikueineks: katerfrühstück. Eine koosneb marineeritud sibulast ja kurgist, mille ümber on keeratud marineeritud räimed. Juuakse ka õlut.
- Poola – poolakad joovad ära klaasi soolvett, mille sees on hapukapsas.
- Venemaa – venelased usuvad, et pohmellist saab kõige kergema vaevaga lahti saunas käies ja kasevihaga viheldes. Teine pohmelli raviv jook on eestlastele tuttav kali – kerge alkohoolne jook, mis on valmistatud pärmist, suhkrust ja rukkileivast.
- Mongoolia – mongolite rituaal pärast napsuga liialdamist on neelata klaasi seest marineeritud lamba silmamunasid, mis on segatud tomatimahlaga.
- Mehhiko, Türgi ja Rumeenia – nendes riikides on pohmelliravimiks supp. Türgis valmistatakse äädika ja sidruni baasil suppi iskembe corbasi, Rumeenias luristatakse ciorbade burta´t, mis on soolane juurviljasupp ning Mehhikos lehma maost valmistatud vedelikku menudo, kuhu on lisatud küüslauku ja sibulat.
- Šotimaa – šotlased joovad traditsiooniliselt segu petist, maisijahust, soolast ja piprast.
- Suurbritannia – britid naudivad peojärgsel hommikul võileiba, millele on kuhjatud suur kogus peekonit.
- Peruu – peruulased tarbivad pohmelliga võitlemiseks jooki, kus on kombineeritud laimimahl, sidrunimahl, kalapuljong, kalajäägid, küüslauk ja ingver.
- Namiibia – namiibialased joovad segu hüübinud koorest, tumedast rummist, vürtsitatud rummiliköörist ja piimast, mida nimetatakse pühvlipiimaks, kuid sisaldab tegelikult rohkem alkoholi kui piima.
- Sitsiilia – pohmelli vastu närivad Sitsiilia elanikud kuivatatud pullipeenist.
- Vietnam – kuigi ninasarviku sarve küttimine on illegaalne, usuvad vietnamlased, et soojas vees leotatud sarv aitab mitte ainult pohmelli, vaid ka vähi vastu.
- Filipiinid – filipiinlased usuvad, et ülejoomise ennetamiseks võiks süüa muna. Pohmelli tekkides võiks selle vastu aidata hautatud pardiloode.