Riigikogu liikmed on kergelt ülekaalulised

Eesti riigikogu liikmed on kergelt ülekaalulised.

FOTO: SCANPIX

Täna hommikul Eesti Tervise Fondi korraldatud kehamassiindeksi mõõtmisel riigikogus selgus, et Eesti riigikogu liikmed on kergelt ülekaalulised.


Eesti Tervise Fondi juhatuse esimehe Eero Merilinnu sõnul jõuti 1,5 tunni jooksul mõõta ära 54 inimese kehamassiindeks, keskmiseks tuli 27. Merilind selgitas, et täiesti terveks peetakse inimesi kehamassiindeksiga 18,5-25. Kehamassiindeks 27 näitab aga juba kerget ülekaalu. Merilind lisas, et tulemust ei saa üldistada kogu riigikogule, sest paljud mõõtmisel ei osalenud ning oli ka väga heas vormis inimesi, kirjutas ajaleht Meditsiiniuudised.

Kuigi osalenutelt küsiti isiklikke andmeid, jääb igaühe tulemus tema enda teada. «Meie eesmärk polnud kedagi häbiposti panna vaid teavitada, et kui ülekaaluline inimene võtaks alla 5-10 protsenti kehakaalus, siis oleks tal võimalik vähendada riski haigestuda diabeeti, vererõhu- ja liigesehaigustesse,» selgitas Merilind.

20. mail mõõdetakse kehamassiindeksit ka Tallinna Linnavolikogu inimestel.


2008. aasta Tervise Arengu Instituudi tervisekäitumise uuring näitab, et ülekaalust põhjustatud tervisehädad on mureallikaks aina suuremale hulgale eestlastele – iga teise mehe ja veidi vähem kui iga teise naise kehakaal ületab normi. 22. mail peetakse Euroopas ülekaalulisuse päeva.
 

Populaarne

Tagasi üles