Doktoritöö: küüslauk antibiootikumide asemel?

Küüslauk

FOTO: SCANPIX

Küüslauk sisaldab ainet, mis on eriti tõhus isegi kõige karmimate bakteritega võitluses, näitab noore Kopenhaageni Ülikooli teadlase peagi kaitstav doktoritöö.

Agressiivne multiresistentsete infektsioonide pealetung kujutab suurt terviseprobleemi kogu maailmas, vahendab meditsiiniuudiste portaal mu.ee.

Bakterid on arendanud resistentsust murettekitava kiirusega, seega on uute farmaatsiatoodete järele, mis suudavad selle ohuga võidelda, suur nõudlus.

«Me teame, et küüslaugus on tugevaid keemilisi ühendeid, mis neutraliseerivad resistentseid baktereid, nende sidesüsteemi paralüseerides,» kirjeldas oma doktoritööd Tim Holm Jakobsen. 

«Minu doktoritöö näitab, et ajoeen - aine, mis sisaldub küüslaugus - takistab bakteritest eritatava toksiini, rhamnolipide, teket, mis hävitab valged verelibled organismis.»

Valged verelibled on hädavajalikud, sest nad mängivad olulist rolli immuunsüsteemis, mitte ainult infektsiooni tõrjumisel, vaid ka bakterite hävitamisel, selgitas doktorant, kes kaitseb oma väitekirja sel reedel.

Populaarne

Tagasi üles