SA Viljandi Haigla teatel on Tarbija24.ee’s ja Postimehes ilmunud meditsiiniuudiste portaali mu.ee artikkel pealkirjaga «Jämejala psühhiaatriakliinikus ei ole piisavalt järelevalvet» eksitav.
SA Viljandi Haigla: süüdistused psühhiaatriakliiniku kohta on alusetud
Mu.ee kirjutas, et Jämejala psühhiaatriakliiniku töötajad kurdavad hooldajate puuduse üle ja õiguskantsleri nõunike tehtud kontrollist oli selgunud, et seetõttu ei suuda asutus alati teostada piisavalt järelevalvet.
Esiteks käis SA Viljandi Haigla teatel jutt vaid sundravi osakonnast, mitte kliinikust tervikuna. Teiseks baseeruvat nimetatud väited vaid mõne töötaja subjektiivsel arvamusel.
Psühhiaatrilise sundravi töökorraldust reguleeriva sotsiaalministri määruse järgi peab tugevdatud järelevalvega psühhiaatrilise sundravi osakonna või palatibloki personali koosseisus olema ühe patsiendi kohta vähemalt üks personali ametikoht ning vastav nõue on haigla kinnitusel täidetud.
Artiklis esitati samuti väide, et SA Viljandi Haigla sundravi osakonnas pakutava teenuse peamise kitsaskohana nähakse, et ravil viibivatele isikutele ei õpetata piisavalt igapäevase eluga toimetulekut raviasutusest vabanemisel. Mitme töötaja hinnangul oleks vajalik käivitada sundravi ja täieliku vabanemise vaheline teenus, mis aitaks isikutel toetatult kohaneda eluga väljaspool kliinikut.
Haigla teatas, et on oma initsiatiivil ja vabast tahtest tõstnud sundraviteenue kvaliteeti ning lisanud erinevaid tegevusteraapia vorme: käeline tegevus, kunstiteraapia, lisaks töötavad psühhoteraapia grupid. Välja on töötatud tugisüsteem, et patsientidel oleks võimalus ravil viibimise aega sisustada kasulikult ja lähtudes eesmärgist, et ravilt vabanemise korral oleks resotsialiseerumine võimalikult sujuv ja lihtne. Nimetatud tegevust korraldatakse lähtudes õigusaktidest.