Saudi Araabias hoogu koguv MERS võib levida üle maailma

Moslemi palverändur Mekas.

FOTO: SCANPIX

Surmav koronaviirus MERS levib Saudi Araabias senisest suurema kiirusega ning tervisespetsialistid on mures selle võimaliku ülemaailmse leviku pärast eesootava sügisese moslemite palverännaku hajj ajal.

Viimase 30 päeva jooksul on MERSi (Middle East Respiratory Syndrome) haigustjuhtude arv Saudi Araabias tõusnud igapäevaselt ühelt-kolmelt tervelt kümneni, kirjutab BuzzFeed.

Queenslandi ülikooli Austraalia Infektsioonhaiguste Uurimiskeskuse professori Ian MacKay sõnul on 2014. aastal juba praeguseks MERSi haigusjuhte olnud rohkem kui terve eelmise aasta jooksul kokku.

Ainuüksi aprillis on teatatud 140 haigusjuhust, kuid MacKay sõnul on vastav informatsioon ebatäielik, mistõttu on ekspertidel raske saada täit pilti viiruse levikust.

Saudi Araabia võimud on keeldunud kinnitamast, kas viirus on muteerumas ning põhjustamas sellega senisest suuremat inimeselt inimesele levikut. Samuti pole riigist õnnestunud saada kommentaari selle kohta, kas viiruse võimalikku muteerumist on üldse uuritud.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on teatanud, et pole MERSi leviku kohta ajakohast infot saanud.

Möödunud nädalal teatasid esimestest MERSi juhtudest ka Jeemen, Malaisia, Filipiinid ja Kreeka.

Terviseorganisatsioone üle maailma teeb murelikuks oktoobri esimesel nädalal toimuva moslemite palverännaku hajj lähenemine, kuna see sündmus toob Saudi Araabias asuvasse Mekasse iga-aastaselt enam kui miljon moslemit 188 riigist. Viroloogide sõnul peab Saudi Araabia oktoobrikuuks viiruse leviku kontrolli alla saama, vastasel juhul riskitakse selle ülemaailmse levikuga.

Populaarne

Tagasi üles