K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

MERS sai alguse kaamelitest

Liis Velsker
Facebook Twitter
Comments
MERSI-nakkus hakkas levima kaamelite kaudu.
MERSI-nakkus hakkas levima kaamelite kaudu. Foto: SCANPIX

Saudi-Araabia arstid ütlevad, et on identifitseerinud, et kaamelid olid inimeste MERS-i nakkuse allikaks.

Teadlased teatavad, et nad on kõrvutanud geneetilise proovi viirusest, mille tagajärjel suri Saudi-Araabia mees mullu novembris, ning proovi viirusest, mida kandis üks talle kuulunud üheksast kaamelist, kirjutab healthyliving.msn.com.

Nende sõnul tõestavad tulemused, et kaamel oli inimeste vahel levima hakanud Lähis-Ida respiratoorse sündroomi (MERS) allikas, kuid ei pruugi olla ainus allikas.

Haigus on väga nakkav, võib lõppeda surmaga ja on peamiselt piirdunud Lähis-Ida piirkonnas esinemisega. Sellegipoolest on kinnitatud ka MERSi juhtumeid USAs. Tegemist oli kahe tervishoiutöötajaga, kes arvatavasti said nakkuse Saudi-Araabiast ning liikusid sealt tagasi Ameerikasse.

USA ametnike sõnul on veel nakkushaiguse risk ameeriklaste jaoks madal, kuna viirus levib läbi tiheda kontakti.

«See (Saudi-Araabia uuring – toim) kinnitab seda, mida me oleme kahtlustanud,» lausus New York Citys töötav arst Marc Siegel. «Arvati, et MERSi allikas on kaamel, kuid seda ei suudetud tõestada – kuni praeguseni. On selge, et kaamel edastas viiruse inimesele ning sama ülekanne algatas viiruse leviku,» lisas ta.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles